Przejdź do treści

Maciej Chyziak

Nowe zasady programu Rodzina na Swoim

31 sierpnia br. weszły w życie nowe zasady korzystania z programu „Rodzina na Swoim”. Będą mogli korzystać z niego single. Do kredytu będzie mógł przystąpić brat lub siostra współmałżonka kredytobiorcy, co podwyższy zdolność kredytową. Programem objęte będą jednak tylko tańsze nieruchomości. Eksperci Invigo zwracają uwagę, że dziś jeszcze nie wszystkie banki są gotowe do przyjmowania wniosków o kredyty w ramach programu na nowych zasadach.

Czytaj dalej »Nowe zasady programu Rodzina na Swoim

Najniższa rata to nie zawsze najtańszy kredyt

Prowizja za udzielenie kredytu, prowizja za wcześniejszą spłatę czy przewalutowanie – to koszty, które ponosić muszą osoby kupujące mieszkanie na kredyt. Nierzadko podwyższają one istotnie sumę wszystkich wydatków związanych z jego zaciągnięciem. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego sprawdzili na jakim poziomie obecnie kształtują się te dodatkowe koszty kredytu w poszczególnych bankach. Okazuje się, że najniższa miesięczna rata nie zawsze oznacza, że znaleźliśmy najtańszy kredyt.

Czytaj dalej »Najniższa rata to nie zawsze najtańszy kredyt

Mieszkanie dla freelancera, czyli własne mieszkanie bez etatu

Dla grafika, dziennikarza, tłumacza lub doradcy mieszkanie to miejsce pracy i zarabiania pieniędzy – na zlecenie, czyli bez etatu i z różnych źródeł. W życie wolnego strzelca na stałe wpisana jest doza niepewności – kiedy „wpadnie” kolejne zlecenie i czy klient zapłaci w terminie? Czy taka osoba ma szansę na kredyt mieszkaniowy? Sprawdzili to eksperci internetowego pośrednika hipotecznego Invigo. Analiza dowodzi,  że tak, tylko procedura może być bardziej wymagająca niż w przypadku kredytobiorców posiadających stale zatrudnienie.  

Czytaj dalej »Mieszkanie dla freelancera, czyli własne mieszkanie bez etatu

Ubezpieczenie z marketu? Owszem – z marketu online

Jak pokazują badania, Polacy są tradycjonalistami, jeśli chodzi o ubezpieczenia. Co czwarty – jeśli już miałby kupić jakąś polisę – zgłosi się bezpośrednio do ubezpieczyciela. Tymczasem na świecie prawdziwy boom przeżywa sprzedaż polis przez Internet i telefon. W Anglii już ok. 2/3 ubezpieczeń komunikacyjnych zawieranych jest w systemie direct. Jak daleko Polce do „cyfrowej rewolucji” w tym zakresie? 

Czytaj dalej »Ubezpieczenie z marketu? Owszem – z marketu online