Przejdź do treści

Lux Med

Akcja edukacyjna „Umiem pomóc” rusza w Polskę

2 Lux Med„Umiem pomóc” – akcja edukacyjna Akademii Ratownictwa LUX MED rozszerza się na kolejne miasta. Po sukcesie etapu pilotażowego w Warszawie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy odbędą się w tym semestrze w Krakowie i Katowicach. Wykwalifikowani ratownicy odwiedzą w sumie 10 szkół średnich, w których poprowadzą praktyczne zajęcia i pokażą jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. „Umiem pomóc” uzyskała patronat władz lokalnych – Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Od początku akcja prowadzona jest pod patronatem Ministra Zdrowia.

Czytaj dalej »Akcja edukacyjna „Umiem pomóc” rusza w Polskę

Polskie gwiazdy w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Piękna bo zdrowa”

W dniu 30 października 2012 roku ruszyła III odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej „Piękna bo zdrowa” na rzecz profilaktyki raka szyjki macicy i raka jajnika organizowanej przez Kwiat Kobiecości – Ogólnopolską Organizację i magazyn Glamour. W prowadzone działania zaangażowało się aż 7 polskich gwiazd – Anna Dereszowska, Aleksandra Mikołajczyk, Natalia Lesz, Maja Hirsch, Ada Fijał, Kasia Pakosińska, Beata Sadowska. W tym roku Ambasadorki promują regularne przeprowadzanie badań cytologicznych pod hasłem „Zostań Superbohaterką, zrób cytologię!”.

Czytaj dalej »Polskie gwiazdy w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Piękna bo zdrowa”

Vectra XT w Szpitalu LUX MED, czyli wizualizacja efektów zabiegu przed operacją

Szpital LUX MED jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej. Urządzenie VECTRA XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji.

Czytaj dalej »Vectra XT w Szpitalu LUX MED, czyli wizualizacja efektów zabiegu przed operacją

Program lojalnościowy Bonus Pharma w nowej odsłonie

Od września w ramach ogólnopolskiego programu lojalnościowego Bonus Pharma dostępny jest odświeżony katalog nagród. Organizator programu, ACP Pharma S.A., zaproponował beneficjentom m.in. bony zdrowotne do placówek Lux Med, poszerzenie asortymentu sprzętu medycznego oraz nową kategorię nagród dla matki i dziecka. Jednocześnie, od września ruszyła loteria dla uczestników programu, w której do wygrania są wycieczki do Rzymu i aparaty fotograficzne.

Czytaj dalej »Program lojalnościowy Bonus Pharma w nowej odsłonie