Łukasz Wojcieszak

Czy regulowanie spreadów pomoże kredytobiorcom?

Weszła w życie tzw. ustawa antysreadowa. Banki są zobowiązane do przyjmowania rat kredytów zarówno w złotych, jak i w walutach, w których zaciągnięte zostały kredyty. Każdy może więc przynieść do banku walutę kupioną w kantorze i wpłacić ją na rachunek kredytu. Można też zrobić przelew walutowy z innego banku, w którym kurs jest korzystniejszy niż w banku, który udzielił kredytu. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego radzą, aby wcześniej zgłosić w banku chęć spłaty kredytu bezpośrednio w walucie.

Czytaj dalej »Czy regulowanie spreadów pomoże kredytobiorcom?

Najniższa rata to nie zawsze najtańszy kredyt

Prowizja za udzielenie kredytu, prowizja za wcześniejszą spłatę czy przewalutowanie – to koszty, które ponosić muszą osoby kupujące mieszkanie na kredyt. Nierzadko podwyższają one istotnie sumę wszystkich wydatków związanych z jego zaciągnięciem. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego sprawdzili na jakim poziomie obecnie kształtują się te dodatkowe koszty kredytu w poszczególnych bankach. Okazuje się, że najniższa miesięczna rata nie zawsze oznacza, że znaleźliśmy najtańszy kredyt.

Czytaj dalej »Najniższa rata to nie zawsze najtańszy kredyt

Invigo zwiększa premie finansowe dla klientów

Ponad 75% wszystkich kredytów hipotecznych udzielanych klientom, którzy korzystają z pomocy Invigo – pierwszego w Polsce internetowego pośrednika, to kredyty o wartości poniżej 350 tys. PLN. Dlatego firma postanowiła podwyższyć premię wypłacaną klientom za skorzystanie z jej usług dla niższych kwot kredytu. Maksymalna premia pozostaje bez zmian i może wynieść nawet 3 000 PLN. Invigo ma już w swojej ofercie kredyty hipoteczne 22 banków.

Czytaj dalej »Invigo zwiększa premie finansowe dla klientów

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – nowość w Invigo

Invigo, pierwsza i jedyna w Polsce firma udostępniająca kredyty hipoteczne przez Internet i telefon, oferuje Klientom nowy produkt – ubezpieczenie na życie powiązane z kredytem hipotecznym. Już za kilkanaście złotych miesięcznie Klient zyskuje zabezpieczenie swojej rodziny i nieruchomości w przypadku zdarzeń losowych.  Ubezpieczenie Invigo przygotowano we współpracy z Credit Life.

Czytaj dalej »Ubezpieczenie kredytu hipotecznego – nowość w Invigo