Luis Corrons

Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

PandaLabs, laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security, lidera zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, wykryło nowy złośliwy kod – Banbra.GYI. Trojan jako wabik wykorzystuje link do filmu z cudownym dzieckiem brazylijskiej piłki nożnej Neymarem. Wideo ma zawierać erotyczne zdjęcia piłkarza i jego byłej dziewczyny. W rzeczywistości film nie istnieje, a użytkownicy, którzy klikną w link, pobierają nowy wariant trojana ze znanej rodziny Banbra, aktywnej od 2003 roku.

Czytaj więcej »Brazylijski piłkarz Neymar przynętą hakerów

50 proc. komputerów zainfekowanych

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, darmowy skaner online oferowany przez firmę Panda Security, lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, w styczniu 50 proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Najpowszechniejszymi zagrożeniami były trojany, które spowodowały najwięcej infekcji (59 proc. wszystkich przypadków), za nimi uplasowały się tradycyjne wirusy (12 proc.) i robaki (9 proc.).

Czytaj więcej »50 proc. komputerów zainfekowanych

Nowy Panda Antivirus for Mac Corporate Edition

Panda Security wprowadziła nowe rozwiązanie korporacyjne Panda Antivirus for Mac, które chroni komputery i serwery Mac. Konsola administracyjna ułatwia wdrożenie rozwiązania w sieci firmowej, implementację polityki bezpieczeństwa oraz monitorowanie poziomu ochrony sieci w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie chroni przed wszystkimi typami zagrożeń dla systemów Mac OS X i Windows w komputerach stacjonarnych, laptopach i serwerach Mac jak również urządzeniach Apple: iPhone, iPad i iPod.

Czytaj więcej »Nowy Panda Antivirus for Mac Corporate Edition

Operation Payback: Grupa „Anonymus” wzięła na cel hiszpańskie witryny firm i organizacji, które bronią praw autorskich

Rozproszone ataki typu DDoS (Distributed Denial of Service) na hiszpańskie towarzystwo praw autorskich SGAE, hiszpańskie ministerstwo kultury i stowarzyszenie Promusicae rozpoczęły się na początku października. Zorganizowała je grupa cyberaktywistów działająca pod nazwą „Anonymous”, powodując 119 przerw w działaniu serwisów i ponad 68 godzin niedostępności stron. Witryna www.sgae.es była niedostępna najdłużej, bo przez ponad 41 godzin od rozpoczęcia ataku. Powyższe dane, oparte na obliczeniach naukowców PandaLabs – laboratorium systemów zabezpieczających firmy Panda Security – były publikowane na bieżąco na stronie www.pandalabs.com/es (strona w jez. hiszpańskim).

Czytaj więcej »Operation Payback: Grupa „Anonymus” wzięła na cel hiszpańskie witryny firm i organizacji, które bronią praw autorskich

Niebezpieczna dla dzieci technika „Code 9” powraca na portalach społecznościowych

Laboratorium PandaLabs wykryło ponowną aktywność techniki „Code 9”, która jest wskazówką dla dzieci i nastolatków, jak uniemożliwić rodzicom sprawdzenie ich aktywności na portalach społecznościowych. Takie techniki stwarzają zagrożenie dla najmłodszych, ponieważ są często wykorzystywane przez przestępców.

Czytaj więcej »Niebezpieczna dla dzieci technika „Code 9” powraca na portalach społecznościowych

Ponad 13 milionów użytkowników w 190 krajach padło ofiarą botnetu Mariposa

Zamknięta niedawno sieć botnet Mariposa zdążyła zainfekować 13 milionów komputerów w 190 krajach. Sieć została stworzona do kradzieży informacji wrażliwych: danych dostępowych do kont w portalach społecznościowych i serwisach e-mail, bankowych danych uwierzytelniających oraz numerów kart kredytowych. Operacja, w wyniku której aresztowano cyberprzestępców, to wspólna akcja firm Panda Security, Defence Intelligence oraz FBI i hiszpańskiej Straży Obywatelskiej.Czytaj więcej »Ponad 13 milionów użytkowników w 190 krajach padło ofiarą botnetu Mariposa