LOTOS Kolej

Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej

To hasło konkursu na najlepszy film o LOTOS Kolej w sieci. Wystarczy, że masz telefon, aparat fotograficzny czy kamerę, głowę pełną pomysłów i interesujesz się kolejnictwem. Nagrodą główną jest przejazd lokomotywą TRAXX, DRAGON czy SIEMENS na odcinku Gdańsk – Zduńska Wola. O tym jaka lokomotywa wyruszy w trasę zdecyduje sam zwycięzca konkursu.

Czytaj więcej »Sfilmuj kolej z LOTOS Kolej

Dyspozytura we Wrocławiu – okno na Europę Zachodnią

Jedna z najnowocześniejszą spółek kolejowych w Polsce w zakresie jakości świadczonych usług, ilości najnowocześniejszych lokomotyw i wykonywania przewozów kolejowych na najdłuższych odcinkach wśród wszystkich krajowych przewoźników. LOTOS Kolej w tym tygodniu oddała do eksploatacji nową dyspozyturę pociągową we Wrocławiu.

Czytaj więcej »Dyspozytura we Wrocławiu – okno na Europę Zachodnią

Nowe lokomotywy dla LOTOS Kolej

Spółka LOTOS Kolej zawarła z niemiecka firmą Railpool GmbH umowę dzierżawy kolejnych 5 lokomotyw elektrycznych Bombardier TRAXX MS. Dwie z nowo nabytych lokomotyw zostaną dostarczona w sierpniu bieżącego roku, pozostałe do końca 2010 r. W br. LOTOS Kolej planuje przewieźć około 7,5 mln ton produktów, wobec 6 mln ton w roku 2009.Czytaj więcej »Nowe lokomotywy dla LOTOS Kolej