Przejdź do treści

LOTOS – Subaru Poland Rally Team

LOTOS – Subaru Poland Rally Team w Ogólnopolskim Kryterium Asów

W rajdowym kalendarzu trudno jest znaleźć zawody, które mogłyby konkurować z Rajdem Barbórka pod względem widowiska, emocji i swoistej magii. Bogata historia Ogólnopolskiego Kryterium Asów, sięgająca 1972 roku, stawia je na piedestale najbardziej prestiżowych imprez. Jubileuszowa, 50. odsłona Barbórki odbędzie się 1 grudnia, stanowiąc tym samym ukoronowanie dotychczasowych dziejów warszawskich zawodów. Tegoroczne zmagania rozpocznie próba na terenie Twierdzy Cytadela, a następnie załogi powalczą na Torze Służewiec oraz na Bemowie. Po pokonaniu niespełna 19 kilometrów oesowych najlepsi zmierzą się w Kryterium Karowa, rozegranym na słynnej kostce wiaduktu Markiewicza.

Czytaj dalej »LOTOS – Subaru Poland Rally Team w Ogólnopolskim Kryterium Asów

Wspaniały triumf LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Zawodnicy LOTOS – Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, finiszowali na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej 22. Rajdu Dolnośląskiego, finałowej rundy RSMP. Reprezentanci L-SPRT przez całe zawody notowali świetne czasy, których ukoronowaniem było zwycięstwo na odcinku specjalnym Radkowska Perła, nagrodzone okazałym pucharem. Siemanko wraz ze swoim pilotem triumfowali także w grupie N, dodając komplet punktów do dotychczasowego dorobku, który pozwolił im świętować tytuł Mistrza Polski w „ence” na jeden rajd przed końcem sezonu. Listę sukcesów, osiągniętych na malowniczych oesach wokół Polanicy-Zdroju, uzupełniło zwycięstwo w Klasyfikacji Producentów oraz druga pozycja wśród Zespołów Sponsorskich.

Czytaj dalej »Wspaniały triumf LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Mistrzostwo Polski dla LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS – Subaru Poland Rally Team, po raz drugi z rzędu mogą się cieszyć ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w grupie N na jeden rajd przed zakończeniem zmagań. Podobnie jak w debiutanckim sezonie, zawodnicy L-SPRT przypieczętowali mistrzostwo w klasyfikacji samochodów produkcyjnych podczas Rajdu Polski, rundy krajowego i europejskiego czempionatu. I choć zarówno na Mazurach, jak i w całym sezonie Wojtkowi Chuchale i Kamilowi Hellerowi nie zawsze dopisywało szczęście, to udało im się powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Czytaj dalej »Mistrzostwo Polski dla LOTOS – Subaru Poland Rally Team

LOTOS – Subaru Poland Rally Team najszybszy w grupie N

Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS – Subaru Poland Rally Team, wygrali 69. Rajd Polski w grupie N i wszystko wskazuje na to, iż będą się mogli cieszyć ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w „ence” jeszcze przed kończącym sezon 22. Rajdem Dolnośląskim. W klasyfikacji generalnej zawodów załoga L-SPRT uplasowała się na ósmej pozycji, zapisując na swoje konto kolejne punkty. Siemanko wraz ze swoim pilotem pokonali ponad 230 kilometrów oesowych bez większych przygód, jednak stracili przeszło dwie minuty po problemach ze skrzynią biegów.

Czytaj dalej »LOTOS – Subaru Poland Rally Team najszybszy w grupie N

Słowackie podium LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Reprezentanci LOTOS – Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller, podczas drugiego etapu Rally Kosice powetowali sobie piątkowe niepowodzenie. Równe i szybkie tempo zaowocowało trzecią pozycją w „generalce” RSMP w klasyfikacji dnia. Załoga L-SPRT wygrała również sobotni etap w grupie N, a na mecie odebrała puchary za trzecią pozycję w „ence” oraz drugą w Klasyfikacji Producentów w całych zawodach. Kolejne zwycięstwo w klasyfikacji samochodów produkcyjnych zawodnicy LOTOS – Subaru Poland Rally Team odnieśli w sobotniej rundzie słowackiego czempionatu, którą zakończyli tuż za podium „generalki”.

Czytaj dalej »Słowackie podium LOTOS – Subaru Poland Rally Team

LOTOS – Subaru Poland Rally Team walczy o podium

Słowacki Rally Kosice, którego 38. edycja zostanie rozegrana w dniach 6-8 września, już po raz trzeci będzie gościł polskie załogi. Podobnie jak w ubiegłych latach, impreza stanowi nie tylko podwójną rundę mistrzostw Słowacji, ale jest zaliczana również do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz cyklu CEZ-FIA. W międzynarodowej stawce pojawią się także zawodnicy, rywalizujący w węgierskim czempionacie. Trasy w okolicach Koszyc, w tym roku składające się z 13 odcinków specjalnych o łącznej długości 164 kilometrów, mają swój niepowtarzalny charakter, a ich stopień trudności dodatkowo podwyższa zmienna i nieprzewidywalna w tym okresie aura.

Czytaj dalej »LOTOS – Subaru Poland Rally Team walczy o podium

Rally Estonia z LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Miasto Otepää, położone na południu Estonii, nazywane jest zimową stolicą tego kraju ze względu na organizowane tam zawody Pucharu Świata w narciarstwie i snowboardzie. Jednak raz w roku niewielka, 2-tysięczna miejscowość staje się głównym ośrodkiem rajdowym nadbałtyckiego państwa. Wszystko za sprawą Rally Estonia, najbardziej prestiżowych zawodów w kalendarzu. Impreza, która zostanie rozegrana w dniach 20-21 lipca, stanowi zarówno rundę mistrzostw Estonii, Litwy jak i Baltic Rally Championship.

Czytaj dalej »Rally Estonia z LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Szybki start LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Dwa przejazdy miejskiego odcinka, wytyczonego ulicami Świdnicy, rozpoczęły rywalizację w 40. Rajdzie Świdnickim. Załoga LOTOS – Subaru Poland Rally Team zanotowała odpowiednio 4. i 2. czas w klasyfikacji generalnej, na koniec piątkowych zmagań plasując się na drugiej pozycji. W grupie N Wojtek Chuchała i Kamil Heller wygrali oba krótkie oesy, więc do sobotniego etapu przystąpią jako liderzy „enki”.

Czytaj dalej »Szybki start LOTOS – Subaru Poland Rally Team