Przejdź do treści

Libet

Libet sfinalizował przejęcie zakładu produkcyjnego w Toruniu

 

Wiodący producent kostki brukowej w Polsce, zgodnie z zapowiedziami z drugiej połowy września, podpisał ostateczną umowę zakupu nowego zakładu produkcyjnego. Formalne przekazanie zakładu ma nastąpić do końca miesiąca. Położony w Toruniu zakład ma zwiększyć przychody Grupy o 8-10 proc. w skali roku i zagwarantować dostęp do rynków skupionych wokół dużych ośrodków miejskich takich jak Toruń, Bydgoszcz czy Włocławek. W wyniku przejęcia Libet będzie dysponował w Polsce 15 zakładami produkcyjnymi.

Czytaj dalej »Libet sfinalizował przejęcie zakładu produkcyjnego w Toruniu

Menedżerowie Libetu przejmują kontrolę nad spółką

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na finalizację wykupu menedżerskiego przez członków Zarządu i Rady Nadzorczej wiodącego producenta kostki brukowej. Po tej decyzji Thomas Lehmann, Ireneusz Gronostaj i Jerzy Gabrielczyk przejmą kontrolę nad największym pakietem akcji spółki (30,06 proc.), który dotychczas znajdował się w posiadaniu funduszu private equity Innova Capital.

Czytaj dalej »Menedżerowie Libetu przejmują kontrolę nad spółką

1 Libet

Maxima w minimalistycznej atmosferze – oryginalna nawierzchnia w odcieniach szarości

libetNajnowsze trendy w architekturze czerpią ze wzorów modernizmu. Spotykamy coraz więcej pięknych prostych brył, które grają zarówno proporcją, jak i kolorystyką. Największą popularnością cieszy się szarość, która doskonale współgra z minimalistycznym rysunkiem budynków i stanowi skromne tło dla otaczającej, energetycznej zieleni. Szarość dobrze prezentuje się zarówno i na elewacjach, i na nawierzchniach, wiele zależy jednak od rodzaju wybranego materiału. Swój kolejny renesans przeżywa aktualnie beton, a jego nowe wcielenia wciąż zaskakują znakomicie wpisując się w nowoczesną architekturę.

Czytaj dalej »Maxima w minimalistycznej atmosferze – oryginalna nawierzchnia w odcieniach szarości

Nowy wymiar przestrzeni – splitowana cegła Libet Completto

Cegła Completto, należąca do kolekcji produktów splitowanych, to nowość w ofercie Libetu. Dzięki odpowiedniej obróbce, betonowy element posiada boki do złudzenia przypominające fakturą ręcznie wykonaną cegłę. Przeznaczona jest przede wszystkim do budowy obiektów małej architektury ogrodowej, takich jak mury, murki, podmurówki, schody, wykończenie rabat, obmurowania studni lub kwietniki.

Czytaj dalej »Nowy wymiar przestrzeni – splitowana cegła Libet Completto

Wakacyjne wylegiwanie na tarasie

Lato w pełni. Ciepło. Wokół wszystko kwitnie, owocuje i pachnie. Po prostu raj dla wielbicieli tarasów, którzy w tak pięknych okolicznościach natury najbardziej lubią się… wylegiwać. Specjalnie dla nich na fan page’u „Rozmowy na tarasie”, prowadzonym przez Libet, ruszył wakacyjny konkurs fotograficzny. Do wygrania są atrakcyjne designerskie akcesoria domowe związane z tematyką profilu.

Czytaj dalej »Wakacyjne wylegiwanie na tarasie

Nowe życie kostki brukowej

W projektowaniu nawierzchni kryje się mnóstwo możliwości. Kostka brukowa, płyty chodnikowe wypełniają niemal każdy centymetr przestrzeni publicznej. Jednocześnie jest to materiał, którym rzadko interesują się projektanci. Libet, producent kostki brukowej z pomocą studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie udowodnił, że warto to zmienić.

Czytaj dalej »Nowe życie kostki brukowej

Libet ponownie z tytułem „Solidnej Firmy”

Uczciwość w kontaktach z partnerami gospodarczymi, przestrzeganie praw konsumenta i zasad wolnej konkurencji oraz dbałość o środowisko naturalne to główne cechy przedsiębiorstw wyróżnionych w programie „Solidna Firma”. Już po raz drugi znalazł się wśród nich Libet – lider na polskim rynku producentów szlachetnej kostki brukowej i płyt tarasowych.

Czytaj dalej »Libet ponownie z tytułem „Solidnej Firmy”

W styczniu i lutym indywidualny projekt nawierzchni od Libet – gratis

Chcesz urządzić niewielki ogród lub po prostu otoczenie wokół domu ale nie wiesz jak zaplanować nawierzchnię? Nic prostszego! Skorzystaj z usługi profesjonalisty. Jeśli metraż planowanych alejek, podjazdu i tarasu to powierzchnia od 100 do 200 mkw. – teraz projekt aranżacji nawierzchni możesz mieć zupełnie gratis.

Czytaj dalej »W styczniu i lutym indywidualny projekt nawierzchni od Libet – gratis