Leszek Czarnecki

Leszek Czarnecki już po raz czwarty organizuje konkurs „Studiuję, pracuję, zarządzam”

Masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz kapitału? Weź udział w konkursie „Studiuję, pracuję, zarządzam”, w którym można wygrać wsparcie inwestycyjne jednego z największych osobistości polskiego biznesu. Leszek Czarnecki w ramach programu „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego” już po raz czwarty organizuje konkurs na firmę skierowany do młodych ludzi.

Czytaj więcej »Leszek Czarnecki już po raz czwarty organizuje konkurs „Studiuję, pracuję, zarządzam”

Wystartowała XIV Edycja Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przyznawana polskim dziennikarzom za najlepszy utwór ekonomiczny w 2008 r.

Rozpoczęliśmy 14. edycję Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Nagroda ta, ustanowiona w roku 1995 przez Senat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (dawnej Akademii Ekonomicznej), przyznawana jest rokrocznie wybitnym polskim dziennikarzom za najlepsze publikacje o tematyce ekonomicznej. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma czek na 15 000 zł! Mecenasem Nagrody jest Deutsche Bank PBC SA.Czytaj więcej »Wystartowała XIV Edycja Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przyznawana polskim dziennikarzom za najlepszy utwór ekonomiczny w 2008 r.

Korporacja czy własna firma? – zmiana terminu spotkania na Politechnice Gdańskiej

Z przyczyn niezależnych od organizatorów termin spotkania w ramach programu „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, został przesunięty o tydzień na 29 kwietnia br. Pomimo zmiany terminu debaty, wszyscy zapowiadani goście nie rezygnują z udziału w panelu.
Czytaj więcej »Korporacja czy własna firma? – zmiana terminu spotkania na Politechnice Gdańskiej

Korporacja czy własna firma? – przyjdź i dowiedz się od najlepszych

22 kwietnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, odbędzie się  spotkanie w ramach programu „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego”. W panelu wezmą udział znani polscy menażerowie m.in.: Grażyna Piotrowska-Oliwa (PTK Centertel) i Tomasz Sielicki (twórca sukcesu Sygnity SA, dawny ComputerLand SA)
Czytaj więcej »Korporacja czy własna firma? – przyjdź i dowiedz się od najlepszych

Ruszyła odświeżona strona internetowa „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego”

Ruszyła odświeżona strona www.przedsiebiorczosc.com. Zawiera więcej informacji, jest bardziej funkcjonalna i przyjazna dla użytkownika. Można na niej znaleźć m.in., prezentacje przedstawione podczas spotkań Leszka Czarneckiego ze studentami czy materiały dla mediów.Czytaj więcej »Ruszyła odświeżona strona internetowa „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego”

Sukces w biznesie

Akademia Ekonomiczna w Katowicach była gospodarzem wyjątkowego spotkania organizowanego w ramach programu „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego”. Znani przedsiębiorcy – Leszek Czarnecki (GETIN Holding), Adam Góral (Asseco), Wojciech Kruk (Vistula Group) i Rafał Styczeń (IIF) – mówili o swojej drodze do sukcesu.
Czytaj więcej »Sukces w biznesie

Z impetem w kolejną przecenę

To już siódmy z rzędu spadkowy tydzień na warszawskiej giełdzie. Po raz ostatni tak długa sekwencja spadków miała miejsce latem 2002 roku, trwała 10 tygodni i co ciekawe, przebiegała dokładnie w tym samym czasie. W miarę przedłużania się spadków ich impet przybierał na sile i tak jest również w tym roku. Tylko w ostatnim tygodniu indeks największych spółek WIG20 spadł o 2,9 proc. To oczywiście sporo, ale prawdziwą atmosferę na parkiecie oddają spadki na szerokim rynku. Spośród 40 spółek wchodzących w skład indeksu mWIG40 aż 14 zanotowało spadek 2-cyfrowy. Średnia zmiana ceny wyniosła -9,5 proc., a indeks stracił 8,6 proc. Niewiele lepiej prezentowały się spółki z portfela sWIG80, który w ciągu pięciu kolejnych sesji stracił 6,0 proc. Czytaj więcej »Z impetem w kolejną przecenę