Archiwa tagu: LeasePlan Fleet Management

Najlepsze auto? Służbowe! Szczególnie w trakcie urlopu

Według badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management, ponad połowa polskich pracodawców decyduje się pokrywać koszty, związane z użytkowaniem służbowych samochodów w celach prywatnych. Kwestie związane z zakresem dozwolonego użytkowania samochodu firmowego pojawiają się więc co roku, zwłaszcza w okresie planowania letnich urlopów.

Zielone „ciacho” w LeasePlan

Wyposażony w technologię rodem z Formuły 1, znany z najnowszego filmu Patryka Vegi „Ciacho”, przyciągający uwagę wszystkich przechodniów  i produkowany w Polsce – taki w wielkim skrócie jest RE-VOLT, samochód wylicytowany przez LeasePlan Fleet Management w aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kto się boi e-faktury?

E-faktury to rozwiązanie, które ma za zadanie unowocześnić system księgowania oraz rozliczania dokumentów. Jest szybkie, oszczędne, proste w obsłudze i ekologiczne – idealne dla firmy na miarę XXI wieku. Badania LeasePlan pokazują jednak, że wbrew logice skali korzyści, to właśnie duże koncerny najrzadziej decydują się na jego wdrożenie. Kto i dlaczego boi się e-faktury?

Droższe OC, droższa flota

Zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej zostaną podniesione sumy gwarancyjne w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Wraz ze wzrostem progów odszkodowań ma gwałtownie wzrosnąć cena obowiązkowej polisy OC. Jakie będą konsekwencje wprowadzonych zmian? Jak wpłyną na sytuację właścicieli parków samochodowych?

VAT – nowa decyzja, nowe zamieszanie

Izba Skarbowa w Bydgoszczy, która wydaje interpretacje w imieniu ministra finansów przedstawiła nowy plan odnośnie podatku VAT. Mówi on o zakazie odliczania stawki podatkowej od paliwa do samochodu służbowego oraz ograniczeniu możliwości odliczania stawki VAT przy ratach leasingowych. Czy nowa decyzja jest zgodna z obowiązującym prawem?