Krzysztof Kaczmar

Citi Handlowy zaangażował ponad 1600 wolontariuszy w pomoc dla 14,5 tys. potrzebujących

1609 wolontariuszy – 894 pracowników Citi Handlowy oraz 715 członków ich rodzin i znajomych – przepracowało w czerwcu niemal 12 tys. godzin, realizując 125 projektów społecznych na rzecz blisko 14,5 tys. potrzebujących z 14 województw. Za koordynację działań wolontariackich w Polsce odpowiedzialna była Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Czytaj dalej »Citi Handlowy zaangażował ponad 1600 wolontariuszy w pomoc dla 14,5 tys. potrzebujących

Wolontariusze z Citi Handlowy pomogą 14 000 potrzebującym w całej Polsce

W czerwcu pracownicy Citi Handlowy zrealizują 126 projektów społecznych, pracując na rzecz podopiecznych przedszkoli, szkół podstawowych czy domów dziecka w 13 województwach. Dlaczego to robią? Ponad 70% z nich przyznaje, że po prostu lubi pomagać innym. Działania wolontariuszy odbędą się w ramach VII Światowego Dnia Citi dla Społeczności, obchodzonego w tym roku 16 czerwca zamiast jak zazwyczaj w listopadzie w ponad 90 krajach na całym świecie. Data związana jest z jubileuszem 200 lecia grupy Citi, który przypada na 2012 rok. Koordynatorem akcji wolontariatu w Polsce jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Czytaj dalej »Wolontariusze z Citi Handlowy pomogą 14 000 potrzebującym w całej Polsce

Fundacja Kronenberga sfinansowała rekonstrukcję średniowiecznego skryptorium w Tyńcu

Już dziś, w ramach projektu „W średniowiecznym skryptorium”, w Tyńcu odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce rekonstrukcji skryptorium. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Opactwo Benedyktynów, które planuje organizować w nim „żywe lekcje” historii. Projekt został sfinansowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, która od lat wspiera cenne inicjatywy z zakresu edukacji i rozwoju lokalnego.

Czytaj dalej »Fundacja Kronenberga sfinansowała rekonstrukcję średniowiecznego skryptorium w Tyńcu

Nie potrafimy oszczędzać

45% Polaków oszczędza, ale jedynie 7% Polaków robi to regularnie, odkładając wybraną kwotę w każdym miesiącu. Niestety 42% wpłaca je na ROR lub trzyma w przysłowiowej skarpecie. Nie myślimy o emeryturze, a odłożone pieniądze wydajemy na konsumpcję. To najważniejsze wnioski z badania „Postawy Polaków wobec oszczędzania” przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy przez TNS Pentor.

Czytaj dalej »Nie potrafimy oszczędzać

Czas na oszczędzanie

24 października już po raz piąty rozpocznie się ogólnopolska akcja edukacyjna „Tydzień dla Oszczędzania”. Jej celem jest propagowanie idei oszczędzania oraz wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, która od 15 lat zajmuje się popularyzacją edukacji finansowej.

Czytaj dalej »Czas na oszczędzanie

Fundacja Kronenberga „Mecenasem Bydgoskiego Ogrodu Sztuk”

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy została odznaczona tytułem „Mecenasa Bydgoskiego Ogrodu Sztuk” w uznaniu za pomoc w zakupie obrazu Leona Wyczółkowskiego „Róże w wazonie” Muzeum Okręgowemu im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 20 stycznia w Filharmonii Pomorskiej.

Czytaj dalej »Fundacja Kronenberga „Mecenasem Bydgoskiego Ogrodu Sztuk”