Krystyna Janda

„Dom z Wyższą Kulturą” – ogólnopolski konkurs Alior Banku dla instytucji kulturalnych

Trwa ogólnopolska akcja skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych (domów kultury, fundacji i stowarzyszeń, gminnych centrów kultury itp.), której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. Konkurs jest realizowany we współpracy z tygodnikiem „Newsweek Polska”, dziennikiem „Fakt” oraz Narodowym Centrum Kultury. Projekty można zgłaszać do 18 czerwca.

Czytaj więcej »„Dom z Wyższą Kulturą” – ogólnopolski konkurs Alior Banku dla instytucji kulturalnych

Woody Allen – BÓG

Dwóch Greków zastanawia się nad zakończeniem sztuki zgłoszonej do konkursu dramatycznego w starożytnych Atenach. Po chwili jednak okazuje się, że doskonale zdają oni sobie sprawę z tego, iż są tylko postaciami scenicznymi w sztuce napisanej przez kogoś innego, granej właśnie na scenie… Żonglerska zabawa konwencjami, zaskakujące przejścia między fikcją sceny a rzeczywistością – aktorami a publicznością, absurdalny humor, wydobywający nieprawdopodobny absurd życia, które nas otacza. Czytaj więcej »Woody Allen – BÓG

Blog Roku 2008

Znamy już zwycięzcę w konkursie Blog Roku 2008! W czwartek w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Onet.pl pod patronatem Blog.pl. Poznaliśmy zwycięzców w 10 kategoriach tematycznych, zdobywców wyróżnień głównych, nagrody internautów oraz wyróżnień specjalnych.
Czytaj więcej »Blog Roku 2008