Przejdź do treści

Krajowa Izba Gospodarcza

Polityka klimatyczna UE w obecnym kształcie hamulcem wzrostu gospodarczego Polski

W dniu 1 czerwca 2012 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyła się konferencja prasowa  pt.: „Energy Roadmap 2050 – Co dalej?”, w której udział wziął Tomasz Tomczykiewicz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Konferencja służyła przekazaniu mediom wyników dyskusji, która toczyła się podczas spotkania ekspertów związanych z Komitetem Polityki Klimatyczno-Energetycznej KIG, któremu przewodniczy Herbert Leopold Gabryś.

Czytaj dalej »Polityka klimatyczna UE w obecnym kształcie hamulcem wzrostu gospodarczego Polski

Polsko-Amerykański Instytut Nowych Inicjatyw wesprze młode start-upy

Wspieranie powstawania nowych, innowacyjnych firm oraz zapewnienie polskim przedsiębiorcom możliwości poznania modeli biznesowych funkcjonujących w USA – to główne cele Polsko-Amerykańskiego Instytutu Nowych Inicjatyw. List intencyjny w sprawie powołania Instytutu podpisali 9 stycznia br.: Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Eva Blaisdell, założycielka Angel Mobile.

Czytaj dalej »Polsko-Amerykański Instytut Nowych Inicjatyw wesprze młode start-upy

Badania KIG: Polscy przedsiębiorcy pozostają optymistami

Polscy przedsiębiorcy na tle nastrojów w Europie pozostają optymistami co do rozwoju sytuacji gospodarczej w przyszłym roku. Nie podoba im się klimat biznesowy i nie planują zmian w zatrudnieniu, ale optymistycznie oceniają perspektywy dotyczące obrotów, sprzedaży krajowej, eksportu oraz inwestycji. W tych obszarach pozytywne rezultaty za rok 2011 idą w parze z jeszcze lepszymi prognozami na rok 2012. Optymizmu przedsiębiorców nie podzielają jednak niektórzy ekonomiści – o czym mogli się przekonać uczestnicy debaty pt. „Dobre nastroje w niesprzyjających warunkach”, zorganizowanej w Krajowej Izbie Gospodarczej 7 grudnia br.

Czytaj dalej »Badania KIG: Polscy przedsiębiorcy pozostają optymistami

KIG i PRB przeciwko wykorzystywaniu biznesu w kampanii wyborczej

„Sprzeciwiamy się wykorzystywaniu dobrego imienia przedsiębiorców w walce politycznej” – zgodnie twierdzą Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Zbigniew Niemczycki, Prezes Polskiej Rady Biznesu w reakcji na publikację  pt.: „Historia paragrafu 585”, która ukazała się 5 października br. w dzienniku „Rzeczpospolita”. Zdaniem KIG oraz PRB, termin oraz treść publikacji, nawet jeśli nie było to intencją Redakcji, spowodował, że problem artykułu 585 Kodeksu Spółek Handlowych i osoba Ryszarda Krauzego stały się elementem kampanii wyborczej.

Czytaj dalej »KIG i PRB przeciwko wykorzystywaniu biznesu w kampanii wyborczej

Dopłaty z FRD do FUS – wyjątek, a nie norma

Zbyt częste finansowanie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z Funduszu Rezerwy Demograficznej może zdestabilizować system emerytalny – uważa Krajowa Izba Gospodarcza w odpowiedzi na projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykorzystania w 2011 r. środków Funduszu Rezerwy Demograficznej na uzupełnienie, wynikającego z przyczyn demograficznych, niedoboru funduszu emerytalnego.

Czytaj dalej »Dopłaty z FRD do FUS – wyjątek, a nie norma