Przejdź do treści

Kompania Piwowarska

2 Kompania Piwowarska

Kompania Piwowarska organizuje Warszawski Festiwal Kultury Piwnej

kompania piwowarskaIdąc śladami śląskiego Beerfestu, Kompania Piwowarska organizuje kolejne wielkie święto piwoszy, tym razem w centrum Warszawy. Już 26 września na błoniach Stadionu Narodowego rozpocznie się Warszawski Festiwal Kultury Piwnej. Potrwa 4 dni, a w programie znajdzie się – oprócz degustacji chmielowego napoju – także piwna edukacja, koncerty i dopasowane do piwa potrawy.

Czytaj dalej »Kompania Piwowarska organizuje Warszawski Festiwal Kultury Piwnej

3 Kompania Piwowarska

I Ty możesz przeciwdziałać FAS. Zobacz, jakie to proste

Kompania Piwowarska i Fundacja FASTRYGA poszerzają zasięg kampanii społecznej „W ciąży nie piję alkoholu”, promującej wiedzę o FAS (Płodowym Zespole Alkoholowym). Organizatorzy przygotowali materiały edukacyjne na temat zagrożeń wynikających z picia alkoholu w czasie ciąży, dedykowane dla pacjentek gabinetów ginekologicznych. Teraz każdy może włączyć się do akcji i wspólnie z jej organizatorami przeciwdziałać FAS.

Czytaj dalej »I Ty możesz przeciwdziałać FAS. Zobacz, jakie to proste

Nowa kategoria piwa sukcesem wdarła się na rynek – Polacy piją blisko 80 litrów Lecha Shandy na minutę

Polacy pokochali shandy – połączenie piwa i lemoniady od lat znane na innych rynkach piwnych. Kompania Piwowarska sprzedała w ciągu czterech miesięcy aż 30 milionów butelek i puszek Lecha Shandy – pierwszego shandy wprowadzonego na rynek w kwietniu br.

Czytaj dalej »Nowa kategoria piwa sukcesem wdarła się na rynek – Polacy piją blisko 80 litrów Lecha Shandy na minutę

Sztuka serwowania piwa

Racząc się piwem podczas upałów, warto pamiętać, że jest to produkt biologicznie delikatny.  Jego serwowanie ma tak samo duży wpływ na jakość jak proces warzenia. Kompania Piwowarska zdradza, na co zwrócić uwagę w lokalu gastronomicznym, by wydobyć pełnię smaku z ulubionego piwa.

Czytaj dalej »Sztuka serwowania piwa