Archiwa tagu: Komisja Europejska

Mądre buty i rozgarnięta drukarka. Przedmioty będą się same komunikować

Komisja Europejska rozpoczęła społeczne konsultacje na temat internetu przedmiotów. Stawką jest bezpieczeństwo gromadzonych przez różne urządzenia danych, o które postanowił właśnie zadbać Europol, inicjując projekt Międzynarodowego Sojuszu ds. Cyberbezpieczeństwa (ICSPA).

Komisja Europejska na Blipie

Ważne wydarzenia dotyczące obecności Polski w Unii Europejskiej, wyniki najnowszych badań, przeprowadzanych wśród Europejczyków, praktyczne informacje o obowiązujących w granicach UE przepisach prawnych – takie i wiele innych wiadomości publikuje od niedawna Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w swoim oficjalnym profilu na Blip.pl – popularnym polskim serwisie mikroblogowym.

Komisja Europejska wzywa operatorów portali społecznościowych do rozwijania polityki dotyczącej bezpieczeństwa dzieci

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez UE 50 procent europejskich nastolatków podaje w Internecie swoje dane osobowe, które mogą pozostać tam na zawsze i być powszechnie dostępne. Z okazji obchodzonego 9 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu Komisja Europejska kieruje apel do nastolatków: „Zastanów się, zanim umieścisz coś w sieci!” Komisja przyjęła z zadowoleniem działania zmierzające do ochrony… Czytaj dalej »

Microsoft – Jesteśmy zadowoleni z decyzji Komisji Europejskiej

Komisja Europejska zaakceptowała przedstawione przez Microsoft Corporation propozycje działań rozwiązujących spory związane z prawem konkurencji w Europie. W wydanym oświadczeniu firma podkreśla, że jest zadowolona z decyzji KE i zamierza nadal prowadzić z nią dialog, dzięki któremu umocni pozycję lidera branży w dziedzinie zgodności operacyjnej oferowanych rozwiązań.

Komisja Europejska i rząd Chin poszerzają plan szkolenia biznesowego UE-Chiny

Piąty nabór do Programu Szkoleń i Wymiany Kadry Zarządzającej UE-Chiny (METP)Długoterminowe zaangażowanie w ulepszenie współpracy gospodarczej UE-Chiny potwierdzone Pekin, 23 września 2009 r. – Komisja Europejska i rząd Chin zdecydowały się rozszerzyć Program Szkoleń i Wymiany Kadry Zarządzającej UE-Chiny (METP) o dodatkowy nabór.

Komisja Europejska przeznaczy 34 mln euro na nową odsłonę kampanii „HELP – dla życia bez tytoniu”

Każdego roku z powodu szkodliwości palenia tytoniu umiera niemal milion obywateli Unii Europejskiej. Komisja Europejska postanowiła przeznaczyć nowe środki na walkę z tym śmiercionośnym nałogiem.