Kokos.pl

Kokos.pl wprowadza automatyczne inwestycje ze 100% ochroną kapitału

Kokos.pl, największy w Polsce serwis pożyczek społecznościowych, wprowadza dla swoich użytkowników usługę „gwarancja BM”, połączoną z automatycznymi inwestycjami. W przypadku braku spłaty zobowiązań przez pożyczkobiorcę, dług przejmie Blue Media, operator systemu, a inwestor otrzyma zwrot kapitału w pełnej wysokości. Żaden inny portal social lendingowy w Polsce nie oferuje podobnego zabezpieczenia swoim inwestorom.Czytaj dalej »Kokos.pl wprowadza automatyczne inwestycje ze 100% ochroną kapitału

Instytucje parabankowe zagrażają bankom

Indywidualna obsługa, personalizacja oferty oraz wysoka elastyczność wobec zdolności kredytowych klientów sprawiają, że instytucje finansowe niepodlegające prawu bankowemu (m.in. Provident, Kokos.pl) coraz częściej wypierają banki z ich naturalnych obszarów funkcjonowania. Oferta tych firm, a także podmiotów umożliwiających płatności zbliżeniowe i internetowe sprawia, że banki w oczach klientów przestają być potrzebne. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte może to w przyszłości prowadzić do sytuacji, w której banki będą jedynie dostarczycielem gotówki.

Czytaj dalej »Instytucje parabankowe zagrażają bankom

Karty płatnicze z wizerunkiem Kokos.pl finansowym kołem ratunkowym

Bank Zachodni WBK wydał karty płatnicze z wizerunkiem serwisu Kokos.pl w technologii PayPass, które można wielokrotnie doładowywać. Jest to uniwersalny i bezpieczny środek płatniczy za drobne i większe zakupy, m.in. w sklepach sieci Żabka, sieci kin Multikino oraz podczas imprez masowych, np. Open’er Festival. 1000 darmowych kart zostanie rozdanych fanom Kokos.pl w serwisie Facebook.

Czytaj dalej »Karty płatnicze z wizerunkiem Kokos.pl finansowym kołem ratunkowym