Archiwa tagu: Katarzyna Gruszecka

Serwis czy wizytówka, czyli krótko o .TEL

Główną ideą wprowadzenia domen .TEL  było umożliwienie udostępniania swoich danych teleadresowych w internecie bez konieczności tworzenia i zarządzania serwisem www. Pomysł udało się zrealizować w ten sposób, że wszystkie informacje zawarte na stronie z końcówką .TEL, zamiast „wisieć” na serwerze, umieszczone są bezpośrednio w rekordzie domeny.

Najbardziej zdomenowane miasta w Polsce

Według statystyk z marca br., potentatem na domenowej mapie Polski jest Warszawa, w której została zarejestrowana co piąta domena .PL. Na kolejnych miejscach również nie ma niespodzianek – właściciele większości domen internetowych mieszkają w dużych miastach, m.in. Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Samowystarczalna domena telefoniczna

Od 24 marca by cieszyć się własną wizytówką w Internecie, wystarczy zarejestrować domenę .TEL. „Telefoniczny adres” – w przeciwieństwie do wszystkich innych domen – stanowi samowystarczalny byt, do którego nie trzeba podpinać żadnego serwisu www.

Końcówki, które budują wizerunek

Odpowiednio dobrana domena internetowa wykorzystywana jest coraz częściej w celu budowania wizerunku, który wyróżnia daną firmę na tle konkurencji. Dobrym rozwiązaniem, pozwalającym błysnąć oryginalnością w szarym tłumie typowych adresów internetowych, jest wybór końcówki, która jednocześnie stanowić będzie naszą branżową wizytówkę.