Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz

Infrastruktura sportowa po Euro z partnerem prywatnym

Zakończenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej to jednocześnie początek dylematu, jak zapewnić przetrwanie i samofinansowanie infrastrukturze sportowej, wybudowanej specjalnie na to wydarzenie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zaangażowanie w te projekty prywatnych inwestorów, którzy przejęliby ryzyko prowadzenia obiektów sportowych.

Czytaj więcej »Infrastruktura sportowa po Euro z partnerem prywatnym

Perspektywiczna przyszłość PPP?

Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz przygotowała obszerny raport „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w sektorze ochrony zdrowia w Polsce”. Wynika z niego m.in., że mechanizmy PPP są niedostatecznie wykorzystane do rozwoju infrastruktury branżowej. Szczegółowe wnioski nie napawają optymizmem, zapowiadają jednak stopniowy rozwój tej formuły w przyszłości.

Czytaj więcej »Perspektywiczna przyszłość PPP?

Edukacja i nauka w Polsce – skąd wziąć pieniądze?

Prywatne firmy są zainteresowanie wsparciem budowy i finansowaniem nowych obiektów w sektorze edukacji. Ta metoda nie jest jednak w naszym kraju odpowiednio wykorzystywana. Jak twierdzą eksperci Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz – Ustawa o partnerstwie publiczno prywatnym z pewnością sprawdzi się również w sektorze edukacji.

Czytaj więcej »Edukacja i nauka w Polsce – skąd wziąć pieniądze?

1,2 mld czeka na nowych właścicieli w ramach działania POIG 4.3 – Kredyt Technologiczny. Czy uda się rozdysponować środki tym razem?

7 kwietnia 2011 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej, regulującej zasady udzielania wsparcia w ramach działania 4.3 „Kredyt Technologiczny”. W związku z tą nowelizacją firmy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na nowych, korzystniejszych warunkach, a beneficjenci starający się o kredyt technologiczny otrzymają pieniądze od razu po zakończeniu projektu. Czy zmiany tym razem przełożą się na dystrybucję środków wśród przedsiębiorców?

Czytaj więcej »1,2 mld czeka na nowych właścicieli w ramach działania POIG 4.3 – Kredyt Technologiczny. Czy uda się rozdysponować środki tym razem?

Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz wyróżniona nagrodą Top Builder 2011

Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz została nagrodzona za profesjonalne doradztwo w zakresie przygotowania i realizacji jednego z pierwszych w Polsce projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Podczas uroczystej gali miesięcznika Builder statuetkę odebrali z rąk Kapituły konkursu Rafał Cieślak i Jan Kordasiewicz, wspólnicy Kancelarii.

Czytaj więcej »Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz wyróżniona nagrodą Top Builder 2011