Kamil Rusjan

Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

Szybkość szerokopasmowego internetu w domu (38 proc.) oraz wolniejsze łącze, gdy korzystają z niego także inne urządzenia (27 proc.) to dwa najważniejsze powody niezadowolenia osób korzystających z internetu w domu. Takie wyniki przyniosło badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie firmy D-Link na próbie 1500 domowych i biznesowych użytkowników w Europie. Wśród pozostałych frustrujących czynników znalazły się: niestabilne połączenie (24 proc.), rozładowanie akumulatorów w przenośnych urządzeniach podczas pobierania danych (21 proc.) oraz białe plamy w pokryciu sygnałem sieci Wi-Fi w domu lub ogrodzie (20 proc.).

Czytaj więcej »Szybkość internetu w domu jedną z głównych przyczyn frustracji

Technologia zaciera granicę między pracą a życiem prywatnym

Obecnie nowoczesny styl życia jest nierozerwalnie związany z możliwością łączenia się z Internetem. Ludzie korzystają z technologii, by pozostawać w kontakcie z rodziną i znajomymi, bez względu na to, gdzie się znajdują. Jednak korzystanie z tych samych technologii i urządzeń w pracy i domu sprawia, że granice między życiem prywatnym i pracą ulegają zatarciu.

Czytaj więcej »Technologia zaciera granicę między pracą a życiem prywatnym

D-Link Partnerem Technologicznym turnieju e-gamingu Łobez Arena

Już za kilkanaście dni miłośnicy cybersportowych zmagań będą mieć okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w e-gamingowym turnieju „Łobez Arena” który odbędzie się w miejscowości Łobez, w województwie zachodniopomorskim. Łobez Arena to projekt, którego celem jest promocja e-sportu i gamingu w Polsce, skierowany głównie do graczy z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej »D-Link Partnerem Technologicznym turnieju e-gamingu Łobez Arena

Internet w Polsce już od 20 lat

Polska oficjalnie ma dostęp do Internetu już od 20 lat, wtedy właśnie zniesione zostały ograniczenia nałożone przez komitet COCOM. Choć dostęp do pierwszego systemu poczty elektronicznej był możliwy już w latach 80., korzystać z niego mogły jedynie instytucje naukowe. Na początku lat 90. sytuacja zaczęła ulegać stopniowej zmianie, a dostęp do Internetu i możliwości jakie ze sobą niesie stawały się coraz bardziej powszechne. W 1994 roku dostęp do Internetu uzyskali wszyscy obywatele, jednak podłączenie komputera do sieci było bardzo drogie. Z czasem konkurencja na rynku dostawców Internetu wzrosła, ceny stały się bardziej przystępne, a Polacy coraz chętniej korzystali z sieci, w której z roku na rok pojawiało się coraz więcej polskich stron. Obecnie w Polsce jest 16 milionów internautów, a 72% z nich korzysta z sieci każdego dnia.

Czytaj więcej »Internet w Polsce już od 20 lat