Justyna Gawrońska

Sprzedaż w Internecie – kto i kiedy musi odprowadzić podatek?

Sezon tegorocznych wyprzedaży już rozpoczęty. Przed polowaniem na cenowe okazje w galeriach handlowych, warto zrobić porządek w swojej szafie. Wystawiając w sieci nienoszoną odzież, biżuterię czy obuwie, można zarobić na kolejne zakupy. O czym powinien wiedzieć każdy Sprzedający oraz kiedy transakcje na aukcjach czy w opcji Kup Teraz są traktowane jako działalność zarobkowa, wyjaśnia Akademia Allegro.

Czytaj dalej »Sprzedaż w Internecie – kto i kiedy musi odprowadzić podatek?

Akademia Allegro w woj. świętokrzyskim – warsztaty z e-biznesu

Wykładowcy Akademii Allegro, edukacyjnego projektu allegro.pl, w lutym i marcu odwiedzą województwo świętokrzyskie z warsztatami z zakresu prowadzenia własnego biznesu w sieci. Akademia odwiedzi 8 miast powiatowych, gdzie przeprowadzi dwudniowe zajęcia w multimedialnym Trucku Allegro. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj dalej »Akademia Allegro w woj. świętokrzyskim – warsztaty z e-biznesu

E-handel triumfuje – tu święta trwają do stycznia

Świąteczny boom w handlu kończy się tradycyjnie 24 grudnia, wraz z pierwszą gwiazdką – ta zasada nie dotyczy jednak zakupów internetowych, które w najgorętszy okres wchodzą dopiero w…styczniu. Ubiegły rok wykazał, że liczba przedmiotów sprzedawanych na allegro.pl wzrosła z 45,5 mln przedmiotów w grudniu do niemal 47 mln w kolejnym miesiącu. A bardziej zaradni e-sprzedawcy rozpoczęli w tym roku sezon już 2 listopada.

Czytaj dalej »E-handel triumfuje – tu święta trwają do stycznia

Akademia Allegro na rok 2012 – podbój łódzkiego i świętokrzyskiego

  • by

Wykładowcy Akademii Allegro, edukacyjnego projektu allegro.pl, w nowym roku odwiedzą kolejne województwa multimedialnym Truckiem. Do końca tego roku w warsztatach z prowadzenia własnego e-biznesu brali udział mieszkańcy niemal 20 miast powiatowych z warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Teraz kolej na łódzkie i świętokrzyskie.

Czytaj dalej »Akademia Allegro na rok 2012 – podbój łódzkiego i świętokrzyskiego

E-Mikołaj liczy zyski, czyli jak zarobić na świętach w Internecie

  • by

Magia świąt sprzyja początkującym sprzedawcom internetowym. Trafiając w niszowy rynek produktów, e-sklep może liczyć na zwrot kosztów zakupu asortymentu już w ciągu kilku miesięcy. Jednak co zrobić, aby biznes przetrwał nie tylko świąteczną gorączkę, lecz również codzienne zmagania z konkurencją?

Czytaj dalej »E-Mikołaj liczy zyski, czyli jak zarobić na świętach w Internecie

Internauci pokochali hand made

Branża e-commerce sprzyja młodym i utalentowanym artystom – sprzedaż własnej twórczości w Internecie rośnie nieprzerwanie od kilku lat. Według danych Akademii Allegro, handel rękodziełem to jedna z najbardziej rozwojowych gałęzi e-biznesu. To, jak zarobić na talencie i hobby udowadniają kobiety, które zdecydowały się sprzedawać własne produkty w sieci.

Czytaj dalej »Internauci pokochali hand made

Na Dzień Edukacji Narodowej: informatyka w polskich szkołach do poprawki

Już co dziesiąty internauta w Polsce nie ma ukończonych 13 lat. Wciąż obniża się również wiek pierwszego logowania do sieci, obecnie przypada on średnio na 9. rok życia. Tymczasem liczba godzin informatyki w szkołach to zaledwie jedna lub dwie tygodniowo, a i tak pojawił się już plan cięć czasu pracy nauczycieli tego przedmiotu. Gdzie zatem miejsce i czas na realną edukację dzieci w temacie obrony przed wirtualnymi zagrożeniami?

Czytaj dalej »Na Dzień Edukacji Narodowej: informatyka w polskich szkołach do poprawki