Archiwa tagu: Juhani Nuoramo

Finnair trzeci rok z rzędu zyskuje miano najlepszych linii lotniczych północnej Europy

Podczas Międzynarodowych pokazów lotniczych w Farnborough, 12 czerwca, Skytrax 2012 World Airline Awards ogłosiło Finnair najlepszymi liniami lotniczymi północnej Europy. To coroczne wyróżnienie, przyznane Finnair trzeci raz z rzędu, uznawane jest za najbardziej prestiżowe w całym przemyśle lotniczym, a przyznawanie go opiera się na niezależnych ankietach wypełnianych przez podróżnych z ponad 160 krajów.

Nowe strony internetowe Finnair poświęcone odpowiedzialności społecznej

Linie lotnicze Finnair uruchomiły nowe strony internetowe poświęcone odpowiedzialności społecznej firmy. Strony w nowy i kreatywny sposób pokazują, jak linie lotnicze mogą pełnić rolę odpowiedzialnego członka społeczeństwa oraz jakie działania i decyzje mogą podejmować pasażerowie, aby podróżować odpowiedzialnie, ograniczając emisję dwutlenku węgla.

Finnair otwiera codzienne połączenie do Gdańska

Z dniem 27 marca 2011 roku Finnair wprowadza do swojej oferty codzienne loty pomiędzy Helsinkami a Gdańskiem. Gdańsk ponownie zostanie jednym z trzech miast w Polsce obsługiwanych przez linie Finnair, które odtąd oprócz połączeń z Warszawą i Krakowem będą oferować również szybkie połączenia pomiędzy północną Polską a Azją.

Wzrost popytu na przeloty klasą Biznes lini Finnair na trasach azjatyckich

W roku 2009 linie lotnicze Finnair przewiozły ponad 7,4 miliona pasażerów w ramach swoich lotów rejsowych i czarterowych. Ruch rejsowy w porównaniu z poprzednim rokiem zmalał o prawie dziewięć procent. Liczba pasażerów klasy biznes spadła o kilka procent, lecz w grudniu zwiększyła się o 16 procent pomimo ograniczeń przepustowości dla lotów rejsowych. Liczba pasażerów klasy… Czytaj dalej »