Juhani Nuoramo

Finnair trzeci rok z rzędu zyskuje miano najlepszych linii lotniczych północnej Europy

Podczas Międzynarodowych pokazów lotniczych w Farnborough, 12 czerwca, Skytrax 2012 World Airline Awards ogłosiło Finnair najlepszymi liniami lotniczymi północnej Europy. To coroczne wyróżnienie, przyznane Finnair trzeci raz z rzędu, uznawane jest za najbardziej prestiżowe w całym przemyśle lotniczym, a przyznawanie go opiera się na niezależnych ankietach wypełnianych przez podróżnych z ponad 160 krajów.

Czytaj więcej »Finnair trzeci rok z rzędu zyskuje miano najlepszych linii lotniczych północnej Europy

W 2012 roku Finnair i Helsinki będą w centrum uwagi świata designu

Podczas gdy w Helsinkach trwają przygotowania do przejęcia przez miasto tytułu Światowej Stolicy Designu 2012 roku, świat sztuki i biznesu koncentruje swoją uwagę na niezwykłym dziedzictwie Finlandii w zakresie wzornictwa. Do tego dorobku w dużym stopniu przyczyniła się również firma Finnair, która od czasu jej założenia w 1923 roku wykorzystuje zasady designu i prace czołowych fińskich projektantów w wystroju wnętrza samolotów i identyfikacji wizualnej swoich usług.

Czytaj więcej »W 2012 roku Finnair i Helsinki będą w centrum uwagi świata designu

Nowe strony internetowe Finnair poświęcone odpowiedzialności społecznej

Linie lotnicze Finnair uruchomiły nowe strony internetowe poświęcone odpowiedzialności społecznej firmy. Strony w nowy i kreatywny sposób pokazują, jak linie lotnicze mogą pełnić rolę odpowiedzialnego członka społeczeństwa oraz jakie działania i decyzje mogą podejmować pasażerowie, aby podróżować odpowiedzialnie, ograniczając emisję dwutlenku węgla.

Czytaj więcej »Nowe strony internetowe Finnair poświęcone odpowiedzialności społecznej

Linie Finnair dalej w głąb Azji – nowe loty do Singapuru

Finnair otwiera nową trasę – od 30 maja 2011 roku będzie oferować codzienne loty do Singapuru. Linie chcą zostać jednym z trzech największych przewoźników obsługujących połączenia pomiędzy Azją a Europą oraz planują dalsze zwiększanie liczby lotów do Azji. Finnair pragnie również zostać przewoźnikiem najczęściej wybieranym przez polskich pasażerów podróżujących do Azji, dzięki najlepszym połączeniom z przesiadką w Helsinkach.

Czytaj więcej »Linie Finnair dalej w głąb Azji – nowe loty do Singapuru

Wzrost popytu na przeloty klasą Biznes lini Finnair na trasach azjatyckich

W roku 2009 linie lotnicze Finnair przewiozły ponad 7,4 miliona pasażerów w ramach swoich lotów rejsowych i czarterowych. Ruch rejsowy w porównaniu z poprzednim rokiem zmalał o prawie dziewięć procent. Liczba pasażerów klasy biznes spadła o kilka procent, lecz w grudniu zwiększyła się o 16 procent pomimo ograniczeń przepustowości dla lotów rejsowych. Liczba pasażerów klasy biznes z Polski wzrosła w 2009 roku o 11,7%.Czytaj więcej »Wzrost popytu na przeloty klasą Biznes lini Finnair na trasach azjatyckich