Archiwa tagu: JP Morgan

Najbardziej chybione prognozy na 2009

Słuchając się niektórych analityków można było stracić fortunę, a już z pewnością ominęłyby nas duże zyski. Szacunki dotyczące walut to już tradycyjnie była istna rewia nietrafionych prognoz. Mimo wszystko sprawiedliwości trzeba oddać zadość – 2009 r. był rokiem trudnym i niepewnym. Ale w końcu za co analitycy dostają pieniądze?

Tydzień prawdy przed nami

Końcówka ubiegłego tygodnia nie była udana dla inwestorów. Wydarzenia, którym przypisywano istotną wagę dla dalszego kierunku ruchu indeksów nie wpłynęły na przebieg piątkowej sesji. Wyniki kwartalne JP Morgan, choć lepsze od oczekiwań nie zachęciły graczy do kupowania akcji, podobnie jak dane o inflacji i produkcji przemysłowej z USA, które były zgodne z oczekiwaniami. Indeksy w… Czytaj dalej »

Wyniki Intela wskazały kierunek

W czwartek na większości europejskich giełd panowały zwyżki. Niewiele natomiast działo się na GPW, na parkiecie przez cały dzień panował marazm. Dane makro, które napłynęły wczoraj na rynek niewiele zmieniły w dziennym układzie. Z istotnych informacji warto wspomnieć o tym, że Europejski Bank Centralny pozostawił stopy procentowe bez zmian. Główna stopa referencyjna wynosi nadal 1%.

Istotne rozstrzygnięcia są blisko

Wczorajszy dzień na rynkach finansowych zapowiadał się spokojnie i taki był. Większość europejskich giełd zakończyła środową sesję niewielkimi wzrostami. Podobnie zachowywała się także GPW, główne indeksy zyskały nieznacznie w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Wpływ na taki rozwój sytuacji miała niewielka ilość danych makro oraz oczekiwanie inwestorów na dzisiejsze wyniki spółki Intel i jutrzejsze JP Morgan.

Miały być szczyty, a są spadki

Ubiegły tydzień rozpalił oczekiwania inwestorów dotyczące rozwoju wydarzeń na światowych parkietach w ciągu następnych tygodni. Indeksy znalazły się blisko maksimów i gdy wydawało się, że kolejne szczyty będą w zasadzie formalnością, sytuacja mocno się zmieniła. Niestety wpływ miały tak naprawdę dwie informacje, które sprawiły, że na giełdach rozpoczęła się przecena akcji.

Dobre czasy dla złota

Odżywa rynek surowców – wzrastają ceny ropy naftowej, miedzi, metali szlachetnych. W przeszłości takie inwestycje dawały duże możliwości zarobku. Wg szacunków analityków JP Morgan wartość aktywów funduszy surowcowych na świecie wynosi 210 mld dolarów.