Józef Duda

Patentus SA: Zysk netto na poziomie 5,43 mln zł, zeszły rok pod znakiem inwestycji

Spółka Patentus SA, specjalizująca się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, opublikowała wyniki finansowe z 2010 rok. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 72 240 tys. zł, a zysk brutto przekroczył 10 971 tys. zł. Zysk netto pszczyńskiej spółki wyniósł 5,436 tys. złotych. W zeszłym roku śląska firma skupiła się na inwestycjach w potencjał produkcyjny. 

Czytaj więcej »Patentus SA: Zysk netto na poziomie 5,43 mln zł, zeszły rok pod znakiem inwestycji

PATENTUS S.A. zwiększa dynamikę rozwoju

Patentus S.A. – specjalizujący się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, realizuje wcześniej założoną strategię. W listopadzie br. Spółka zawarła umowę z Kompanią Węglową S.A. na kwotę 10,4 mln złotych, dzięki czemu umocniła swoją pozycję w tym segmencie rynku. Na I kwartał br. planowane jest zawiązanie spółki joint venture w Chinach, które w perspektywie długofalowej pozwoli na ekspansję rynków wschodnich.

Czytaj więcej »PATENTUS S.A. zwiększa dynamikę rozwoju

Rosną zyski Patentus S.A.

Patentus S.A., którego akcje od roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, opublikował raport finansowy za III kwartał 2010 roku. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, Spółka wypracowała wyższy aż o 43% zysk netto – 1 490 tys. złotych. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 15 208 tys. złotych.

Czytaj więcej »Rosną zyski Patentus S.A.

Cena emisyjna akcji Patentus S.A. ustalona na poziomie 2,30 zł

Dnia 7 października br. został zakończony proces book-building na akcje serii F Patentus Spółki Akcyjnej – specjalizującej się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych. Cena emisyjna akcji została ustalona na poziomie 2,30 zł za jedną akcję. Zapisy na akcje odbędą się w dniach 8-14 października br.Czytaj więcej »Cena emisyjna akcji Patentus S.A. ustalona na poziomie 2,30 zł