Archiwa tagu: John Leahy

Salon Lotniczy Farnborough 2010: Airbus zdobywa zamówienia o łącznej wartości 28 mld USD

Airbus ogłosił, że podczas Salonu Lotniczego w Farnborough 2010 otrzymał zamówienia na zakup 255 samolotów o łącznej wartości około 28 mld USD. Wynik ten jest wyraźną oznaką ożywienia w branży lotniczej. Zawarta kontrakty obejmują zamówienia zadatkowane na 133 maszyn o wartości ponad 13 mld USD oraz listy intencyjne w sprawie zakupu 122 samolotów, których wartość… Czytaj dalej »

Linie lotnicze Hong Kong Airlines świętują dostawę pierwszego samolotu Airbusa

Linie lotnicze Hong Kong Airlines zostały dzisiaj nowym operatorem samolotów Airbus. Uroczystość przekazania pierwszego samolotu A330-200 odbyła się w Hong-Kongu. Samolot otrzyma nową dwuklasową konfigurację przeznaczoną specjalnie na potrzeby połączeń długodystansowych przewoźnika i będzie obsługiwać europejskie trasy, które otwarte zostaną pod koniec bieżącego miesiąca. Pierwszą trasą będzie bezpośrednie połączenie z Moskwą.

Firma Airbus zdobyła na targach lotniczych ILA w Berlinie zamówienia o łącznej wartości 15,3 mld USD

Podczas targów lotniczych ILA Berlin Air Show 2010 Airbus poinformował o zdobyciu zamówień na zakup 67 maszyn o wartości 15,3 mld USD. Zawarte kontrakty obejmują wiążące zamówienia na 32 samoloty A380 o wartości ok. 11,5 mld USD oraz listy intencyjne dotyczące zakupu 35 samolotów o wartości 3,8 mld USD.

Linie lotnicze Hong Kong Airlines zamówią sześć Airbusów A330-200

Linie Lotnicze Hong Kong Airlines podpisały z firmą Airbus porozumienie w sprawie zakupu sześciu samolotów A330-200. Dzięki temu liczba zamówionych przez nie samolotów Airbus A330 zwiększy się do 23. Nowe samoloty posłużą do rozwoju nowych połączeń w regionie Azji i Pacyfiku, jak również Bliskiego Wschodu i Europy.

Na targach lotniczych w Dubaju Airbus zdobył zamówienia o wartości 5,3 mld dol

Podczas targów lotniczych w Dubaju Airbus poinformował o zebraniu zamówień na szeroki asortyment produktów – łącznie 33 samoloty o wartości ponad 5,3 mld dol. Zamówienia te obejmują wiążące zamówienia na 15 samolotów o wartości ponad 3,6 mld dol. oraz wiążące zamówienia na zakup kolejnych 18 samolotów o wartości ok. 1,7 mld dol.