Joanna Mroczek

1 Joanna Mroczek

Szczecin atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów z sektora nieruchomości komercyjnych

cbreWedług raportu poświęconego szczecińskiemu rynkowi nieruchomości komercyjnych, opracowanego we współpracy z Urzędem Miasta Szczecina przez CBRE, największą na świecie firmę doradczą w sektorze nieruchomości komercyjnych, Szczecin posiada olbrzymi potencjał przyciągania nowych inwestycji. Choć tradycyjnie Szczecin jest miastem przemysłowym, obecnie ukierunkowuje się przede wszystkim na sektor nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) i technologicznie zaawansowane gałęzie przemysłu takie jak energia odnawialna czy biotechnologie. Dynamika popytu na nowoczesne powierzchnie biurowe, które są jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę przez inwestorów rozważających ulokowanie swoich procesów biznesowych w danym mieście, wykazuje w Szczecinie wyraźną tendencję wzrostową.

Czytaj więcej »Szczecin atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów z sektora nieruchomości komercyjnych

2 Joanna Mroczek

CBRE otwiera nową Globalną Platformę Działu Badań Rynku

cbreCBRE, największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, otworzyła Globalną Platformę Działu Badań Rynku (Global Research Gateway) – nowy portal internetowy z dostępem zewnętrznym do raportów, analiz, prognoz i badań rynkowych przygotowywanych przez CBRE we wszystkich sektorach rynku nieruchomości na całym świecie.

Czytaj więcej »CBRE otwiera nową Globalną Platformę Działu Badań Rynku

3 Joanna Mroczek

Okiem eksperta – czy warto renegocjować umowy najmu?

cbreCBRE, wiodąca światowa firma doradcza w sektorze nieruchomości, inauguruje cykl raportów i komentarzy „Okiem Eksperta”, w których jej eksperci przedstawiają swój punkt widzenia na rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce. W pierwszej publikacji poruszony został temat renegocjacji umów najmu powierzchni biurowych, które w ostatnich latach mają istotny udział w transakcjach zawieranych na rynku. Coraz szybciej zmieniające się warunki rynkowe oraz nieustanne zmiany w otoczeniu konkurencyjnym to największe wyzwania związane z planowaniem rozwoju przedsiębiorstw, w tym z kreowaniem skutecznej polityki nieruchomościowej.

Czytaj więcej »Okiem eksperta – czy warto renegocjować umowy najmu?

Najdroższe lokalizacje biurowe na świecie

Azja & Pacyfik wysunęła się na prowadzenie na światowym rynku nieruchomości komercyjnych. Zgodnie z raportem opublikowanym przez CBRE „Prime Office Occupancy Costs” (Koszty najmu w najlepszych lokalizacjach na świecie), najdroższą lokalizacją biurową na świecie jest centralna dzielnica biznesowa w Hong Kongu, a 6 z 10 miejsc w tym rankingu zajmują lokalizacje z regionu Azji & Pacyfiku.

Czytaj więcej »Najdroższe lokalizacje biurowe na świecie