Jarosław Oworuszko

Kto się boi e-faktury?

E-faktury to rozwiązanie, które ma za zadanie unowocześnić system księgowania oraz rozliczania dokumentów. Jest szybkie, oszczędne, proste w obsłudze i ekologiczne – idealne dla firmy na miarę XXI wieku. Badania LeasePlan pokazują jednak, że wbrew logice skali korzyści, to właśnie duże koncerny najrzadziej decydują się na jego wdrożenie. Kto i dlaczego boi się e-faktury?Czytaj dalej »Kto się boi e-faktury?

Skrócenie umowy leasingu – biuletyn prawno podatkowy LeasePlan i KPMG

W praktyce gospodarczej wielokrotnie mamy do czynienia z sytuacjami wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. W większości przypadków jest to spowodowane zmianą użytkownika. Wydawałoby się, że nie ma przeszkód, aby umowa leasingu mogła być rozwiązana przed terminem na jaki została zawarta. Czytaj dalej »Skrócenie umowy leasingu – biuletyn prawno podatkowy LeasePlan i KPMG

Auto służbowe a fiskus

Około 50% polskich pracodawców, którzy posiadają floty w wynajmie długoterminowym, pozwala swoim pracownikom na prywatne wykorzystanie auta służbowego – to wnioski z badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management. Wraz z nowelizacją ustawy o PIT, pracownicy zostaną z tego tytułu obciążeni podatkiem w wysokości 0,5 proc. wartości pojazdu.

Czytaj dalej »Auto służbowe a fiskus

Problemy legislacyjne, a dynamika rozwoju leasingu w Polsce

Zarówno rozwój gospodarczy jak i kryzys, z którym mamy obecnie do czynienia powoduje, że przedsiębiorcy często szukają sposobów na ograniczenie kosztów operacyjnych i fiskalnych. Często biznesowo atrakcyjny pomysł na wprowadzenie nowego produktu spotyka się z licznymi ograniczeniami podatkowymi, które powodują, że atrakcyjność pomysłu spada.
Czytaj dalej »Problemy legislacyjne, a dynamika rozwoju leasingu w Polsce

eFaktury w LeasePlan

Oszczędność czasu, zwiększenie bezpieczeństwa oraz obniżenie kosztu archiwizacji to tylko niektóre z korzyści, jakie można osiągnąć poprzez wdrożenie eFaktur. Aplikacja eFaktura LeasePlan, umożliwiająca otrzymywanie faktur w postaci elektronicznej, została właśnie udostępniona Klientom w ramach Portalu LeasePlan Online.
Czytaj dalej »eFaktury w LeasePlan