Przejdź do treści

Jarosław Jędrzyński

Mikroapartamentowce – nowy trend, czy smutna konieczność?

Dokładnie od czterech lat, a więc mniej więcej od chwili załamania boomu na krajowym rynku nieruchomości, mamy w Polsce do czynienia z systematycznym kurczeniem się powierzchni użytkowej nowopowstających mieszkań, potocznie zwanym „kompresją mieszkaniową” albo „trendem kompaktowym”. RynekPierwotny.com otrzymał ostatnio sygnały świadczące o tym, że tendencja ta nie tylko ma się bardzo dobrze, ale wręcz znajduje nowe, coraz ciekawsze ścieżki rozwoju – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Mikroapartamentowce – nowy trend, czy smutna konieczność?

Nadchodzi czas próby dla deweloperów

Gdyby perspektywy rodzimej branży deweloperskiej oraz mieszkaniówki rozpatrywać tylko w kontekście sentymentu inwestorów giełdowych, a co za tym idzie w oparciu o aktualny techniczny obraz subindeksu WIG-deweloperzy, to przyszłość krajowego rynku nieruchomości mieszkaniowych rysowałaby się w zdecydowanie czarnych kolorach – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Nadchodzi czas próby dla deweloperów

Wzrost bezrobocia kiepsko wróży mieszkaniówce

Dostępność oraz zróżnicowanie miejsc pracy należą do najbardziej podstawowych uwarunkowań społeczno-ekonomicznych procesu obrotu nieruchomościami. Z kolei dobrze utrwalony trend wzrostowy wskaźników bezrobocia,  jaki od kilku już lat stanowi stały element polskich realiów gospodarczych, to zjawisko, które skutecznie może zanegować wszelkie próby pozytywnego myślenia o rozwoju koniunktury w rodzimej mieszkaniówce nie tylko w perspektywie najbliższych miesięcy – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Czytaj dalej »Wzrost bezrobocia kiepsko wróży mieszkaniówce

Gdańsk wieżowcami stoi

W ciągu ostatnich tygodni Gdańsk żył nowymi planami zagospodarowania dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz. Mimo protestów mieszkańców radni przyjęli projekt i dzielnicę czekają gruntowne zmiany. Kalina Śmigielska z portalu RynekPierwotny.com zastanawia się czy te zmiany wyjdą na lepsze.

Czytaj dalej »Gdańsk wieżowcami stoi