Janusz Czapiński

Ufamy kartom, ale gotówkę chcemy mieć w kieszeni

Z badań Instytutu Homo Homini przeprowadzonych na zlecenie Banku Zachodniego WBK wynika, że Polacy wciąż są bardzo zachowawczy korzystając z kart i choć uważają karty za najbezpieczniejszą formę płatności, to na wyjazdy zagraniczne ponad 70% z nas zabiera gotówkę. – Kartami albo płacimy w sklepach, albo pobieramy gotówkę z bankomatu. Wszelkie bardziej „wyrafinowane” formy są z braku wiedzy czy też z lęku przed utratą pieniędzy ogromnej większości „kartowych” Polaków obce – uważa prof. Janusz Czapiński. A przecież gdyby wszyscy Polacy świadomie korzystali z kart, to tylko dzięki funkcji Moneyback na poziomie 1%, w całym 2009 roku do ich kieszeni mogłoby wrócić 776 mln zł.

Czytaj więcej »Ufamy kartom, ale gotówkę chcemy mieć w kieszeni

(S)prawna firma czyli odpowiedzialny biznes małych i średnich firm

W dniu 13 maja 2010 r. w Warszawie odbyła się pierwsza z cyklu debat „(S)prawna firma” pt. „Czy biznes może być dobry, a mały i średni biznes odpowiedzialny”, zorganizowana przez Consortio Lex Ogólnopolską Sieć Kancelarii Prawnych i Eurojuris International we współpracy z firmą Artim Wydawnictwa i Promocja.Czytaj więcej »(S)prawna firma czyli odpowiedzialny biznes małych i średnich firm

Banki w Polsce trzymają się mocno – wyniki badania European Trusted Brands 2009

Coroczne badanie European Trusted Brands pozwala na poznanie nastrojów społecznych mieszkańców Europy, postaw i wartości, które kształtują nasze życie. W tegorocznej edycji zbadano m.in. jak w ciągu ostatnich pięciu lat zmieniło się zaufanie Europejczyków do instytucji związanych z gospodarką. Wyniki pokazują, że pomimo kryzysu gospodarczego w Europie, nie ma w Polsce kryzysu psychologicznego polegającego na utracie zaufania do banków.

Czytaj więcej »Banki w Polsce trzymają się mocno – wyniki badania European Trusted Brands 2009