Przejdź do treści

Jakub Szałamacha

Garmin dēzl 760 – najlepszy asystent kierowcy ciężarówki

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje pierwszą 7-calową nawigację dla kierowców ciężarówek – dēzl 760. Nowy aktywny asystent pasa ruchu (Active Lane Guidance) oraz duży wyświetlacz pomogą kierowcom bezpiecznie i pewnie nawigować na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Garmin dēzl 760 jest wyposażony w wiele funkcji dedykowanych kierowcom ciężarówek, takich jak wyliczanie trasy z uwzględnieniem specyfiki pojazdu ciężarowego, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, specjalnie dobrane punkty POI, głośnik o większej mocy oraz możliwość współpracy z kamerą cofania. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Smartphone Link, dzięki czemu jest to pierwsza nawigacja dla kierowców ciężarówek z możliwością wyświetlania bieżących informacji, takich jak ceny paliw, obrazy z kamer drogowych czy prognozy pogody.

Czytaj dalej »Garmin dēzl 760 – najlepszy asystent kierowcy ciężarówki

Aplikacja Garmin Smartphone Link zapewnia nawigacjom nüvi® dostęp do usług online

Garmin, światowy lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje Smartphone Link – aplikację umożliwiającą wymianę danych pomiędzy wybranymi modelami nawigacji nüvi z łącznością Bluetooth a smartfonami z systemem operacyjnym Android.

Czytaj dalej »Aplikacja Garmin Smartphone Link zapewnia nawigacjom nüvi® dostęp do usług online

Kamery morskie Garmin ułatwiają nawigację w ciemności

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje nową rodzinę kamer termowizyjnych oraz kamer typu low-light (pracujących przy słabym oświetleniu) – GCT 30, GCT 20 i GCL 20. Najnowsze kamery Garmin dedykowane żeglarzom przystosowane są do pracy w warunkach ograniczonego lub całkowitego braku oświetlenia, umożliwiają zdalną regulację w pionie i poziomie oraz dostęp do funkcji zoom (PTZ). Garmin GCL 20 to kamera, która pozwala na prowadzenie obserwacji w warunkach ograniczonej widoczności – o zmierzchu, nad ranem czy np. podczas mgły. Natomiast modele GCT 30 i GCT 20 to kamery termowizyjne, odpowiednio o wysokiej i niskiej rozdzielczości, które przystosowane są do pracy w całkowitej ciemności.

Czytaj dalej »Kamery morskie Garmin ułatwiają nawigację w ciemności

Nawiguj i fotografuj

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność zaprezentować dwie nowe nawigacje z flagowej serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.

Czytaj dalej »Nawiguj i fotografuj

Garmin® ecoRoute™ HD – zmień swoje nüvi w efektywny komputer pokładowy

Garmin International Inc., część Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, wprowadza na polski rynek ecoRoute HD, łatwy w instalacji nadajnik, który pozwala na wymianę danych pomiędzy komputerem pokładowym samochodu a kompatybilnym urządzeniem nawigacyjnym Garmin nüvi. Rozwiązanie takie umożliwia monitorowanie na bieżąco kluczowych parametrów pracy pojazdu. Dzięki temu możemy zoptymalizować styl jazdy, co przełoży się również na ograniczenie zużycia paliwa i oszczędności w naszym portfelu.

Czytaj dalej »Garmin® ecoRoute™ HD – zmień swoje nüvi w efektywny komputer pokładowy

Nawigacje Garmin dla każdego

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność poinformować, że podczas rozpoczynających się targów CES 2011 (Consumer Electronics Show 2011) zaprezentuje najbardziej zróżnicowane w dotychczasowej historii firmy linie produktów. Prezentowane urządzenia zostały zaprojektowane, aby podkreślić, że GPS może znaleźć zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia.

Czytaj dalej »Nawigacje Garmin dla każdego

Geocaching – poznaj smak przygody

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dziedzinie nawigacji satelitarnej, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu bezpłatnego serwisu społecznościowego OpenCaching.com, który dedykowany jest fanom geocachingu z całego świata. Ta forma spędzania wolnego czasu – aktywnie i na świeżym powietrzu – zyskuje na popularności również w Polsce. Geocaching łączy w sobie odkrywanie ciekawych miejsc, walory edukacyjne oraz elementy przygody.

Czytaj dalej »Geocaching – poznaj smak przygody