Przejdź do treści

Jakub Bojanowski

Zarządzanie ryzykiem to teraz priorytet

Aż 90% firm ma zdefiniowany model zarządzania ryzykiem, a blisko 86% posiada stanowisko menedżera dedykowanego tylko do tego obszaru. Po kryzysie, blisko 65% firm usprawniło swoje systemy raportowania do zarządu i rady nadzorczej. Zarządzanie ryzykiem nigdy wcześniej nie było tak istotnym priorytetem dla najważniejszych organów korporacyjnych – wynika z raportu „Global Risk Management Survey” opracowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Czytaj dalej »Zarządzanie ryzykiem to teraz priorytet

Firma doradcza Deloitte audytorem Plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2011

Firma doradcza Deloitte po raz ósmy skontrolowała przebieg Plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia. Deloitte był odpowiedzialny za liczenie głosów oddanych drogą pocztową oraz weryfikację poprawności głosowania prowadzonego kanałami elektronicznymi. W XIV edycji Plebiscytu czytelnicy przyznali nagrody w piętnastu kategoriach, dodatkowo po raz pierwszy została przyznana Telekamera Internautów.

Czytaj dalej »Firma doradcza Deloitte audytorem Plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2011

Instytucje finansowe wydają więcej na bezpieczeństwo informacyjne

Globalne instytucje finansowe przywiązują coraz większą wagę do poprawy swojego bezpieczeństwa informacyjnego i są gotowe przeznaczyć na to duże fundusze. Z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że w porównaniu z ubiegłym rokiem 46% badanych firm zwiększyło swoje budżety przeznaczone na poprawę ochrony informacji.

Czytaj dalej »Instytucje finansowe wydają więcej na bezpieczeństwo informacyjne

Wizerunek firmy coraz bardziej zależny od aktywności pracowników w sieci

Aktywność pracowników w serwisach społecznościowych staje się coraz większym zagrożeniem dla wizerunku firm. Badania firmy doradczej Deloitte pokazują, że istnieje świadomość tego problemu, jednak wciąż pracodawcy nie podejmują odpowiednich działań mających zminimalizować ryzyko z nim związane. Czytaj dalej »Wizerunek firmy coraz bardziej zależny od aktywności pracowników w sieci

Raport Deloitte wzywa władze państw świata do wzmożonego wysiłku w zakresie cyberbezpieczeństwa

Rządy państw świata muszą pilnie zająć się kwestią cyberbezpieczeństwa w celu zmniejszenia zagrożenia załamaniem działalności administracyjnej i handlowej oraz wsparcia trwałego wzrostu gospodarczego. Wynikiem będzie rozwój globalnego handlu i usprawnienie interakcji między rządami a społeczeństwami. Czytaj dalej »Raport Deloitte wzywa władze państw świata do wzmożonego wysiłku w zakresie cyberbezpieczeństwa