Jacek Murawski

Firma Sygnity wdrożyła u siebie usługę chmurową Microsoft Office 365

Spółka Sygnity wdrożyła u siebie i jednocześnie rozpoczęła sprzedaż rozwiązania Microsoft Office 365, poszerzając tym samym ofertę firmy o usługi doradcze w obszarze wdrożeń cloud. Nowa oferta będzie skierowana do klientów z trzech kluczowych dla spółki sektorów: bankowo-finansowego, publicznego oraz utilities.

Czytaj dalej »Firma Sygnity wdrożyła u siebie usługę chmurową Microsoft Office 365

Trzy polskie zespoły na podium światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2011

Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce aż w 3 konkurencjach Imagine Cup 2011, co w klasyfikacji medalowej pozycjonuje Polskę na jednym z pierwszych miejsc na świecie. I miejsce dla Cellardoor w kategorii Game Design – Web, II miejsce dla Błażeja Matuszyka w IT Challenge i III miejsce dla teamu DemosceneSpirit startującego w konkurencji Interoperability. Wczoraj w nowojorskim David H. Koch Theater w Lincoln Center, podczas uroczystości ogłoszenia zwycięzców największego konkursu technologicznego na świecie, polscy studenci aż trzy razy usłyszeli gromkie brawa. Wszystkie trzy drużyny pochodzą z Poznania.

Czytaj dalej »Trzy polskie zespoły na podium światowych finałów konkursu technologicznego Imagine Cup 2011

Cloud computing szansą na zwiększenie konkurencyjności rynkowej

21 kwietnia podczas kolejnego spotkania w ramach „Czwartków na Brukselskiej” zorganizowanego przez Pracodawców RP oraz firmę Microsoft, zostały przedstawione wyniki raportu „Cloud computing – wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstw i gospodarkę Polski” przygotowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Spotkanie otworzył Waldemar Pawlak, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki. 

Czytaj dalej »Cloud computing szansą na zwiększenie konkurencyjności rynkowej

Microsoft Lync już dostępny dla polskich firm

Wczoraj w warszawskim Hotelu Hyatt, firma Microsoft oraz HP zorganizowały polską premierę platformy komunikacyjnej Microsoft Lync. Od tej pory polskie przedsiębiorstwa mogą już korzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji biznesowej, dzięki którym zwiększą swoją efektywność i jednocześnie obniżą koszty działalności. 

Czytaj dalej »Microsoft Lync już dostępny dla polskich firm

Microsoft Lync wyznacza nowy standard komunikacji

Od dzisiaj duże i małe przedsiębiorstwa na całym świecie mogą korzystać z nowej platformy komunikacyjnej – Microsoft Lync, która łączy użytkowników komputerów, telefonów oraz przeglądarek w praktycznie każdym miejscu i o każdej porze. Microsoft Lync to nowy sposób komunikacji między pracownikami zwiększający efektywność pracy i obniżający koszty prowadzenia biznesu. 

Czytaj dalej »Microsoft Lync wyznacza nowy standard komunikacji

Finaliści konkursu Imagine Cup w Parlamencie Europejskim

Polski oddział firmy Microsoft, wspólnie z Panem Posłem Rafałem Trzaskowskim, byli gospodarzami konferencji „Poszerzanie Granic Innowacyjności”, jaka 6 października odbyła się w Brukseli. Studenci z Polski, Serbii, Niemiec i Belgii mieli możliwość zaprezentowania projektów swoich rozwiązań konkursowych szerokiemu gronu gości – eurodeputowanym z różnych krajów unijnych, reprezentantom Komisji Europejskiej oraz przedstawicielom mediów z Polski i Brukseli.

Czytaj dalej »Finaliści konkursu Imagine Cup w Parlamencie Europejskim

Entuzjaści nowych technologii ponownie zjadą do Warszawy

Microsoft rozpoczął rejestrację na Microsoft Technology Summit 2010, jedną z największych konferencji technologicznych organizowanych w Polsce. Tegoroczna, 5 już edycja Microsoft Technology Summit odbędzie się 5 i 6 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mtskonferencja.pl.Czytaj dalej »Entuzjaści nowych technologii ponownie zjadą do Warszawy

Zespół fteams z Łodzi zwycięzcą krajowych finałów Imagine Cup 2010 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Zespół fteams zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 2010, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, którego organizatorem jest firma Microsoft. Magda Jonczyk, Grzegorz Glonek, Tomasz Ciejka, Daniel Moliński oraz Jacek Pintera pod kierunkiem Jarosława Koszuka będą reprezentować Polskę podczas finałów światowych konkursu, które już na początku lipca odbędą się w Warszawie.Czytaj dalej »Zespół fteams z Łodzi zwycięzcą krajowych finałów Imagine Cup 2010 w kategorii Projektowanie Oprogramowania