Przejdź do treści

Jacek Bochenek

Alior Bank, PKO BP i mBank mają ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb polskich menedżerów

Menedżerowie, uważani za jednych z najbardziej wymagających klientów banków, wybierają tylko oferty idealnie skrojone na miarę ich potrzeb. Przedstawiciele kadry zarządzającej nauczeni poczucia odpowiedzialności, strategicznego myślenia i przewidywania podobnie funkcjonują w życiu prywatnym. Z sondy przeprowadzonej przez Diners Club, wystawcę kart płatniczych i mecenasa programu Talent Club, wynika, że najchętniej wybieranymi bankami przez polską kadrę zarządzającą jest Alior Bank, PKO BP oraz mBank.

Czytaj dalej »Alior Bank, PKO BP i mBank mają ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb polskich menedżerów

Skuteczny menedżer nie musi chodzić w spodniach

W powszechnej świadomości utarł się pogląd, że lepszym menedżerem jest mężczyzna, którego do pełnienia takiej funkcji mają  predysponować pewne szczególne − rzekomo przypisane jego płci − cechy charakteru. A co na ten temat sądzą sami menedżerowie i menedżerki? Badania przeprowadzone przez firmę Diners Club w ramach programu Talent Club wykazały, że chociaż większość z nich dostrzega różnice w sposobie pracy kobiet i mężczyzn menedżerów, to jednak nie uważa, żeby miały one wpływ na ich efektywność i osiągnięcia zawodowe.

Czytaj dalej »Skuteczny menedżer nie musi chodzić w spodniach

Cztery sfery życia menedżera

Ludziom przepracowanym i znajdującym w natłoku codziennych obowiązków niewiele chwil na chociażby drobne przyjemności zazwyczaj doradza się, aby lepiej zarządzali swoim czasem. Specjaliści i eksperci programu Talent Club przekonują jednak, że zdecydowanie lepiej jest nauczyć się zarządzać… samym sobą, a dokładniej – swoją energią poprzez dbałość o cztery podstawowe sfery naszego życia.

Czytaj dalej »Cztery sfery życia menedżera

Mamy Mistrza menedżerów

Z początkiem lutego zakończyły się I Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej programu Talent Club. Najpierw w eliminacjach regionalnych, a następnie w ogólnopolskim Finale o tytuł Mistrza Polski z zakresu wiedzy i kompetencji menedżerskich po raz pierwszy konkurowali ze sobą zawodnicy z całego kraju. 

Czytaj dalej »Mamy Mistrza menedżerów

Pracodawco: nie bój się zatrudniać flexi

Zastanawiające jest to, jak bardzo pozostajemy przywiązani do pracy w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. W Polsce jest to szczególnie widoczne: podczas gdy na Zachodzie możliwość ruchomych godzin zatrudnienia lub teleworkingu oferuje coraz więcej pracodawców – w zeszłym roku zdecydowała się na to nawet administracja prezydenta USA Baracka Obamy – w Polsce ten sektor rynku pracy rozwija się bardzo powoli.

Czytaj dalej »Pracodawco: nie bój się zatrudniać flexi

Praca a czas wolny: najważniejsza jest równowaga

W dzisiejszym świecie coraz częściej zacierają się granice pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Im bardziej odpowiedzialne stanowisko tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie poświęcać więcej czasu kwestiom związanym z pracą, zaniedbując tym samym sprawy osobiste i rodzinne. Dlatego ważne jest, by nauczyć się wyznaczać wyraźne granice pomiędzy tymi dwoma obszarami życia.

Czytaj dalej »Praca a czas wolny: najważniejsza jest równowaga

Europejski rynek futbolowy osiągnął wartość 15,7 mld EUR

Mimo globalnych trudności gospodarczych, europejski rynek piłki nożnej w sezonie 2008/2009 zwiększył wartość do 15,7 mld EUR. W walutach lokalnych ligi „wielkiej piątki” (tj. Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec) zwiększyły przychody w tym sezonie do sumarycznej kwoty 7,9 mld EUR (z poziomu 7,7 mld EUR w sezonie 2007/2008). Bundesliga, Serie A i Ligue 1 odnotowały wzrost we wszystkich głównych obszarach przychodów – z transmisji, z meczów i z działalności komercyjnej.

Czytaj dalej »Europejski rynek futbolowy osiągnął wartość 15,7 mld EUR