Ireneusz Tomecki

FAMUR dostarczy kompleks ścianowy do Kazachstanu

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zawarł umowę z JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu na dostawę kompleksu ścianowego. Wartość kontraktu wynosi 21,36 mln euro, czyli 91,09 mln zł (wg średniego kursu NBP z dnia wejścia umowy w życie). To kolejna istotna zagraniczna transakcja FAMURU – w czerwcu spółka rozszerzyła umowę z rosyjskim kontrahentem, spółką OOO Polskie Maszyny z siedzibą w Moskwie na dostawę zmechanizowanych obudów ścianowych wraz z kompletem części zamiennych (jej wartość wzrosła do 11,80 mln EUR, co stanowi równowartość 50,25 mln PLN).

Czytaj dalej »FAMUR dostarczy kompleks ścianowy do Kazachstanu

FAMUR dostarczy maszyny do Rosji

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – podpisał aneks do umowy zawartej w marcu 2012 roku z rosyjskim kontrahentem, spółką OOO Polskie Maszyny z siedzibą w Moskwie. W skutek rozszerzenia kontraktu, jego wartość wzrosła do 11,80 mln EUR, co stanowi równowartość 50,25 mln PLN (według średniego kursu NBP z dnia zawarcia aneksu do umowy).

Czytaj dalej »FAMUR dostarczy maszyny do Rosji

FAMUR na targach w Indiach

FAMUR zaprezentuje bogatą ofertę maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego na dynamicznie rozwijającym się rynku górniczym w Indiach. W dniach 28-31 stycznia spółka uczestniczyć będzie w Targach International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology & Machinery Exhibition IME 2012, gdzie przedstawi najbardziej innowacyjne urządzenia, które powinny sprawdzić się w wymagających warunkach górniczo-geologicznych Azji. W celu ekspansji eksportowej na tamtym rynku Grupa powołała do życia spółkę FAMUR India Mining Solutions.

Czytaj dalej »FAMUR na targach w Indiach

Ireneusz Tomecki nowym wiceprezesem Famur

Z dniem 1 grudnia Rada Nadzorcza FAMUR SA powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Ireneusza Tomeckiego. Jego działania skoncentrowane będą na rozwoju współpracy handlowej z kontrahentami na rynku polskim. Ireneusz Tomecki będzie także odpowiedzialny za integrację z Grupą FAMUR zorganizowanej części przedsiębiorstwa Pemug SA, na zakup której spółki podpisały umowę przedwstępną.

Czytaj dalej »Ireneusz Tomecki nowym wiceprezesem Famur