Przejdź do treści

IPv6

Kiedy internet przejdzie na IPv6

Szacowane wyczerpanie puli adresów IP w czwartej wersji protokołu, na którym opiera się prawie cały obecny ruch internetowy ma nastąpić w Europie w maju br. Czy w związku z tym już wkrótce możemy się spodziewać wielkiej migracji do protokołu następnej generacji, czy może czeka nas zastój globalnej sieci w związku z brakiem dostępnych adresów IP?

Czytaj dalej »Kiedy internet przejdzie na IPv6

Światowy Dzień IPv6 – ostatni dzwonek przed katastrofą

Eksperci biją na alarm: IANA, międzynarodowa organizacja przydzielająca adresy IP, rozdała ostatnie dostępne zasoby IPv4 w lutym 2011 roku, a całkowite wyczerpanie puli adresów IPv4 w Europie nastąpi nie później niż w maju 2012 roku. Pomimo tego, jedynie 0,4% stron WWW jest dostępnych w nowym protokole, a pakiety IPv6 stanowią jedynie 0,3% ruchu w Internecie. Na tą sytuację ma zwrócić uwagę Światowy Dzień IPv6.

Czytaj dalej »Światowy Dzień IPv6 – ostatni dzwonek przed katastrofą

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy gotowy na IPv6

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy  oraz firma Cisco poinformowali, że uczelnia dokonała pełnej modernizacji kampusowej sieci informatycznej we wszystkich siedmiu lokalizacjach na terenie Bydgoszczy. Projekt miał na celu wdrożenie w sieci protokołu IPv6. Ma on kluczowe znaczenie dla uczelni, ponieważ dzięki jego wdrożeniu UTP zyskuje najnowocześniejsze technologie, które usprawnią funkcjonowanie sieci a także znacząco poprawią jej bezpieczeństwo i niezawodność. Nowa sieć uniwersytecka została zbudowana w całości w oparciu o architekturę Cisco Borderless Networks. Wdrożona infrastruktura informatyczna zapewnia bezpieczny przewodowy i bezprzewodowy dostęp do Internetu dla ponad 9000 studentów i ponad 1000 pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Czytaj dalej »Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy gotowy na IPv6