IPO.pl

Blue Tax Group: Czas zadziała na naszą korzyść

Blue Tax Group S.A. specjalizuje się w usługach doradczych oferowanych przez branżę outsourcingu usług finansowych. Podczas debiutu na rynku NewConnect na początku 2008 roku jednym z celów emisyjnych Spółki Blue Tax Group było stworzenie bogatego katalogu komplementarnych względem siebie usług doradczych dla klientów biznesowych, szczególnie z sektora MŚP. Zarząd Spółki Blue Tax Group S.A. opublikował nową strategię rozwoju, zgodnie z którą będzie kontynuował budowę bogatego katalogu usług doradczych dla biznesu, zgodnie z nią Spółka zamierza pozyskać inwestora w celu dynamizacji rozwoju Spółki i wzrostu jej wartości. O planach rozwoju rozmawialiśmy z Prezesem Zarządu Blue Tax Group SA – Mirosławem Stanisławskim.

Czytaj więcej »Blue Tax Group: Czas zadziała na naszą korzyść

Błędy w benchmarkingu

W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania tematyką nowoczesnych koncepcji zarządzania, w tym benchmarkingiem. Pod obcobrzmiącą nazwą kryje się filozofia działania oparta na uczeniu się od najlepszych, poprzez porównywanie stosowanych rozwiązań i adaptowanie najlepszych w skali branży, a nawet świata praktyk. Benchmarking w swoim założeniu jest procesem ciągłym, zorientowanym na doskonalenie. Przedmiotem badań może być praktycznie każdy obszar przedsiębiorstwa – zarówno twardy (np. finanse, struktura), jak i miękki (np. styl zarządzania, obsługa klienta).

Czytaj więcej »Błędy w benchmarkingu

Komunikacja spółki z inwestorami

Relacje inwestorskie (Investor Relations) stanowią jedno z najważniejszych narzędzi w procesie zarządzania nowoczesnym i konkurencyjnym przedsiębiorstwem na obecnym rynku finansowym. Świadome kształtowanie relacji inwestorskich pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu, a jednocześnie pozwala inwestorom na osiągnięcie oczekiwanej stopy zwrotu z kapitału i sukcesywne zarządzanie ryzykiem.

Czytaj więcej »Komunikacja spółki z inwestorami

Rentgen NewConnect i Blue Chip – grudzień 2010 r.

Ospały klimat świąt działa demotywująco na giełdowych graczy i odbija się rykoszetem na warszawskim parkiecie. Listopadowe oczekiwania co do przełożenia się świątecznego szaleństwa zakupowego na rynki finansowe nie potwierdziły się i spora część inwestorów wolała zająć się robieniem zakupów poza parkietem giełdowym. Co prawda, WIG20 radził sobie w tym leniwym okresie nienajgorzej, co widoczne było w jego trendzie, ale niestety nie można tego powiedzieć o rynku NewConnect.

Czytaj więcej »Rentgen NewConnect i Blue Chip – grudzień 2010 r.

Miła aparycja firmy

Dobrego wizerunku nie dostaje się z przydziału, trzeba na niego zapracować. Jak to zrobić? Oprócz oferowania produktów i usług na najwyższym poziomie i zgodnie z oczekiwaniami klientów, w budżecie warto odnaleźć miejsce dla Systemu Identyfikacji Wizualnej, a w otoczeniu wewnętrznym firmy dbać o komunikację „jednym głosem”.

Czytaj więcej »Miła aparycja firmy

Wpływ państwa na kierunek i rozwój inwestycji PE i VC

Jeszcze niedawno krążyły opinie, że słaby rozwój technologiczny Polski spowodowany jest brakiem odpowiednich środków na finansowanie badań i działań rozwojowych oraz nikłą ingerencją państwa we wspieraniu innowacji. Jednak sytuacja zmienia się. W jaki sposób państwo może wpływać i pośredniczyć w rozwoju inwestycji przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie funduszy Private Equity (PE) czy Venture Capital (VC)?

Czytaj więcej »Wpływ państwa na kierunek i rozwój inwestycji PE i VC