Archiwa tagu: IPO.pl

Blue Tax Group: Czas zadziała na naszą korzyść

Blue Tax Group S.A. specjalizuje się w usługach doradczych oferowanych przez branżę outsourcingu usług finansowych. Podczas debiutu na rynku NewConnect na początku 2008 roku jednym z celów emisyjnych Spółki Blue Tax Group było stworzenie bogatego katalogu komplementarnych względem siebie usług doradczych dla klientów biznesowych, szczególnie z sektora MŚP.

Błędy w benchmarkingu

W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania tematyką nowoczesnych koncepcji zarządzania, w tym benchmarkingiem. Pod obcobrzmiącą nazwą kryje się filozofia działania oparta na uczeniu się od najlepszych, poprzez porównywanie stosowanych rozwiązań i adaptowanie najlepszych w skali branży, a nawet świata praktyk.

Komunikacja spółki z inwestorami

Relacje inwestorskie (Investor Relations) stanowią jedno z najważniejszych narzędzi w procesie zarządzania nowoczesnym i konkurencyjnym przedsiębiorstwem na obecnym rynku finansowym. Świadome kształtowanie relacji inwestorskich pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu, a jednocześnie pozwala inwestorom na osiągnięcie oczekiwanej stopy zwrotu z kapitału i sukcesywne zarządzanie ryzykiem.

Koszty pozyskania inwestora – debiut na NewConnect

Największymi dylematami przed podjęciem decyzji o wejściu na rynek giełdowy są te związane z koniecznością poniesienia kosztów. Przeważnie spółką wydaje się, że uczestnictwo w takim przedsięwzięciu wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Jak jest w rzeczywistości? Z jakimi opłatami musi liczyć się potencjalny emitent?

Miła aparycja firmy

Dobrego wizerunku nie dostaje się z przydziału, trzeba na niego zapracować. Jak to zrobić? Oprócz oferowania produktów i usług na najwyższym poziomie i zgodnie z oczekiwaniami klientów, w budżecie warto odnaleźć miejsce dla Systemu Identyfikacji Wizualnej, a w otoczeniu wewnętrznym firmy dbać o komunikację „jednym głosem”.

EGB Investments SA – w drodze na NewConnect

EGB Investments S.A. jest jedną z największych i najdłużej działających firm sektora zarządzania wierzytelnościami w Polsce. 2 września br. Spółka zakończyła z olbrzymim sukcesem ofertę private placement dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Pozyskane środki zamierza przeznaczyć na dalsze zwiększanie skali działalności.

Upadłość – i co dalej?

Ciąża, urlop macierzyński, wychowawczy i zwolnienie lekarskie, to okres kiedy pracownik nie musi obawiać się utraty miejsca zatrudnienia. Problem pojawia się w momencie ogłoszenia przez firmę upadłości bądź likwidacji.