Przejdź do treści

Investors TFI

Grozi nam finansowe tsunami?

Ostatnio pojawiły się komentarze, że na rynku amerykańskich obligacji skarbowych powstała bańka spekulacyjna, która już niebawem może pęknąć, pogłębiając kryzys gospodarczy. Cały świat wciąż boryka się z konsekwencjami pęknięcia bańki na rynku kredytów hipotecznych, a – jak twierdzą niektórzy eksperci – sytuacja może się drastycznie pogorszyć. Czy grozi nam finansowe tsunami?
Czytaj dalej »Grozi nam finansowe tsunami?

Ranking funduszy inwestycyjnych – podsumowanie

Po dokonaniu przeglądu najważniejszych rynków funduszy inwestycyjnych, czas go podsumować. Tym razem analiza wyników obejmowała pełne trzy lata 2006-2008.  Wykorzystano w tym celu oficjalne dane zgromadzone przez Lipper Reuters a w przypadku Polski – Analizy Online. W każdej prezentacji zostały uwzględnione trzy fundusze, które uzyskały najwyższe trzyletnie stopy zwrotu.
Czytaj dalej »Ranking funduszy inwestycyjnych – podsumowanie

Ranking najlepszych funduszy – Polska

Ile zarabiają inwestorzy najlepszych funduszy w Polsce, a ile w innych krajach? W tym cyklu porównujemy stopy zwrotu za trzy lata osiągnięte przez fundusze inwestycyjne w wybranych krajach, według danych na dzień 31 grudnia 2008 r. Bazujemy na oficjalnych źródłach Lipper Reuters, Analiz Online i stronach internetowych firm zarządzających funduszami. Dziś przyglądamy się rynkowi funduszy w naszym kraju.
Czytaj dalej »Ranking najlepszych funduszy – Polska