Intel

Intel wspiera Bena Saundersa w polarnej ekspedycji wszechczasów

Polarnicy Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere wyruszyli w ubiegły piątek z chaty Scotta na Antarktydzie. Wyprawę na biegun południowy i z powrotem rozpoczynają na skraju kontynentu. Zamierzają wpisać się do historii przebywając trasę, jakiej nikomu wcześniej nie udało się ukończyć. Wspierają ich rozwiązania technologiczne firmy Intel.

Czytaj więcej »Intel wspiera Bena Saundersa w polarnej ekspedycji wszechczasów

Intel prezentuje Galileo – płytę z procesorem Quark dla deweloperów, stworzoną razem z Arduino

CEO Intela, Brian Krzanich, poinformował o współpracy Intela z firmą Arduino LLC, twórcą wiodącej platformy sprzętowej open source, cieszącej się dużą popularnością wśród konstruktorów oraz studentów i nauczycieli. Krzanich przedstawił również Intel® Galileo, pierwszy produkt z nowej rodziny płyt dla deweloperów opartych na architekturze Intel®, kompatybilnych z Arduino.

Czytaj więcej »Intel prezentuje Galileo – płytę z procesorem Quark dla deweloperów, stworzoną razem z Arduino

Nowi szefowie Intela ujawniają plany produktowe i przedstawiają wizję przyszłości

„Od centrów danych po ultramobilne urządzenia, takie jak tablety, smartfony i „wearables” (urządzenia elektroniczne, które nosimy na sobie, jak ubrania lub akcesoria), wszystkie segmenty technologii stale się zmieniają” – powiedział nowy CEO Intela, Brian Krzanich, podczas sesji otwierającej tegoroczne Intel Developer Forum. Nakreślił on również wizję przyszłości według Intela i to, jak firma pracuje nad rozwiązaniami przeznaczonymi dla różnych, dynamicznie zmieniających się segmentów, jak choćby urządzenia ultramobilne. To dla nich przeznaczona jest nowa rodzina produktów energooszczędnych.

Czytaj więcej »Nowi szefowie Intela ujawniają plany produktowe i przedstawiają wizję przyszłości

Dyski SSD Intela z serii Pro 1500 pozwalają ograniczyć wydatki na IT dzięki wydajności, łatwości zarządzania i zabezpieczeniom

Firma Intel zaprezentowała dzisiaj nową rodzinę dysków Intel Solid-State Drive (SSD) Professional, w tym serię Intel® Solid-State Drive Pro 1500. Te nowe SSD klasy biznesowej zaprojektowano z myślą o łatwym wdrożeniu i zarządzaniu ich bezpieczeństwem. Oferują one również niższe koszty eksploatacji, gwarantując jednocześnie zwiększoną wydajność.

Czytaj więcej »Dyski SSD Intela z serii Pro 1500 pozwalają ograniczyć wydatki na IT dzięki wydajności, łatwości zarządzania i zabezpieczeniom

HUAWEI współpracuje z Intelem nad kluczową infrastrukturą IT dla firm

HUAWEI, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), ogłosił, że wraz z firmą Intel opracował nowe funkcjonalności RAS dla procesorów z rodziny Intel Xeon E7 i wdrożył je w serwerach rakowych HUAWEI RH5885 V2. Podczas targów Intel Developer Forum 2013 HUAWEI zaprezentował kilka z nich, m.in. hot swap, czyli możliwość wymieniania kart pamięci i urządzeń PCIe. Nowe funkcje zapewniają wysoki poziom niezawodności serwerów odpowiedzialnych za kluczowe obszary działalności systemu, ograniczając przy tym ilość czasu traconego na nieplanowane przerwy w pracy urządzeń.

Czytaj więcej »HUAWEI współpracuje z Intelem nad kluczową infrastrukturą IT dla firm

Juliusz Kornaszewski nowym PR Managerem Intela w regionie Europy Centralnej i Wschodniej

Juliusz Kornaszewski objął w firmie Intel stanowisko PR Managera na region Europy Centralnej i Wschodniej. Z branżą mediów i PR jest związany od ponad 10 lat. W 2000 r. dołączył do redakcji miesięcznika PC World Komputer (obecnie PC World), gdzie od 2004 do 2010 r. pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Czytaj więcej »Juliusz Kornaszewski nowym PR Managerem Intela w regionie Europy Centralnej i Wschodniej

Badania nad technologiami nowej generacji prezentowane w Intel Ireland

Intel zatrudnia w Europie ponad 1000 specjalistów zajmujących się badaniami i rozwojem, którzy pracują nad stworzeniem światowej klasy ekosystemu innowacji. Impreza Research and Innovation, w tym roku zorganizowana na kampusie Intel Ireland, stanowi ważny element promowania tej wizji w Europie. Motywem przewodnim tegorocznej konferencji było „Budowanie inteligentnego, zrównoważonego i integracyjnego społeczeństwa poprzez partnerstwo w zakresie badań i innowacji”. Chodzi o to, aby zbadać, jak społeczeństwo może wykorzystać innowacje w celu rozwiązania licznych problemów spowodowanych przez zawirowania gospodarcze, wyczerpujące się w coraz szybszym tempie zasoby naturalne oraz nierówności i wykluczenie społeczne.

Czytaj więcej »Badania nad technologiami nowej generacji prezentowane w Intel Ireland