Intel Extreme Masters

Polacy z medalami na Mistrzostwach Europy najlepszej ligi gier komputerowych na świecie

W ubiegłym tygodniu między czwartkiem, a niedzielą (styczen 20 – 23) w Kijowie rozegrane zostały Mistrzostwa Europy V edycji Intel Extreme Masters, czyli globalnej ligi mistrzów w grach komputerowych, organizowanej przez Electronic Sports League (ESL). W czołówce starego kontynentu znalazło się kilku Polaków, którzy przywieźli do kraju dwa medale – srebrny i brązowy. Z 8 reprezentantów naszego kraju na podium stanęło sześciu – Maciej ‚av3k’ Krzykowski zajął drugie miejsce w singlowym shooterze Quake Live, natomiast pięcio-osobowy zespół Frag eXecutors wywalczył trzecie miejsce w grze drużynowej Counter Strike 1.6.

Powtórka świątecznego programu CyberTV 36i6

Dzisiejszego dnia interaktywna telewizja lookr.tv udostępniła na swojej stronie prawie godzinny, świąteczny program internetowego projektu CyberTV 36i6 z udziałem znanego prezentera i dziennikarza Michała ‘Carmaca’ Blicharza. Z rozmowy prowadzonej przez Piotra ‘neqs’ Lipskiego miłośnicy gier komputerowych i fani sportów elektronicznych dowiedzą się ciekawych informacji ze świata e-sportu oraz życia i kariery zaproszonego do studia gościa. Czytaj więcej »Powtórka świątecznego programu CyberTV 36i6

Najlepsi zawodnicy Electronic Sports League na Games Convention 2008

Znane są już szczegóły wydarzenia ESL Intel Arena, które odbędzie się na targach Games Convention w Lipsku 21-24 sierpnia 2008. Na ponad 2600 metrach kwadratowych rozegranych zostanie szereg turniejów rangi lokalnej oraz międzynarodowej, w których uczestniczyć będą najlepsi zawodnicy ligi ESL. Turnieje odbędą się przy wsparciu takich firm, jak Intel, Volkswagen oraz ASUS.