Przejdź do treści

Intel Developer Forum

1 Intel Developer Forum

Perspektywa Intela: człowiek jako platforma mobilna

intelNie istnieje jedna, lecz 7 miliardów przyszłości urządzeń mobilnych, stwierdziła dr Genevieve Bell, specjalistka z dziedziny antropologii i stypendystka Intela, podczas konferencji Intel Developer Forum. Wyjaśniając w jaki sposób człowiek zawsze był i będzie platformą mobilną, dr Bell przywoływała historyczne przykłady wykorzystywania technologii do zwiększenia możliwości ludzkiego ciała, wzmocnienia go fizycznie, niwelowania jego niedoskonałości i poszerzenia możliwości skutecznego działania.

Czytaj dalej »Perspektywa Intela: człowiek jako platforma mobilna

2 Intel Developer Forum

Nowi szefowie Intela ujawniają plany produktowe i przedstawiają wizję przyszłości

intel„Od centrów danych po ultramobilne urządzenia, takie jak tablety, smartfony i „wearables” (urządzenia elektroniczne, które nosimy na sobie, jak ubrania lub akcesoria), wszystkie segmenty technologii stale się zmieniają” – powiedział nowy CEO Intela, Brian Krzanich, podczas sesji otwierającej tegoroczne Intel Developer Forum. Nakreślił on również wizję przyszłości według Intela i to, jak firma pracuje nad rozwiązaniami przeznaczonymi dla różnych, dynamicznie zmieniających się segmentów, jak choćby urządzenia ultramobilne. To dla nich przeznaczona jest nowa rodzina produktów energooszczędnych.

Czytaj dalej »Nowi szefowie Intela ujawniają plany produktowe i przedstawiają wizję przyszłości

Intel demonstruje innowacyjne technologie i koncepcje komputerowe

Podczas przemówienia, które nadało ton forum dla twórców technologii organizowanemu co pół roku przez firmę Intel, Paul Otellini, dyrektor generalny Intel Corporation, oraz Dadi Perlmutter, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Architecture Group, zademonstrowali kilka innowacyjnych technologii i koncepcji. Demonstracje podczas Intel Developer Forum w San Francisco pokazały jak Intel rozszerza swoją architekturę, aby zapewnić spójność wrażeń użytkowników i zgodność operacyjną między różnymi typami urządzeń.

Czytaj dalej »Intel demonstruje innowacyjne technologie i koncepcje komputerowe

Technologia Intela i moc przetwarzania kluczem do rewolucji telewizyjnej

Procesory multimedialne Intel® CE, zaawansowana grafika 3D i inteligentne sieci zapowiadają  erę interaktywnej telewizji. Telewizja, jako technologia i jako doświadczenie, dotarła do punktu zwrotnego. W przemówieniach wygłoszonych dziś na konferencji Intel Developer Forum dyrektorzy Intel Corporation, Eric Kim i Justin Rattner, wyjaśnili, co się dzieje i co jest potrzebne, kiedy internet spotyka się z tradycyjną telewizją. Czytaj dalej »Technologia Intela i moc przetwarzania kluczem do rewolucji telewizyjnej