Intel Corporation

Visa i Intel zawierają strategiczny sojusz na rzecz rozwoju handlu mobilnego

Firmy Visa Inc. (NYSE:V) i Intel Corporation poinformowały o zawarciu umowy strategicznej w sprawie opracowania rozwiązań dla handlu mobilnego, przeznaczonych dla konsumentów w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Podczas konferencji prasowej na targach Mobile World Congress w Barcelonie firmy przedstawiły plany współpracy w celu zaoferowania konsumentom spójnych, sprawnych i bezpiecznych transakcji mobilnych w smartfonach i tabletach z procesorami Intel® Atom™.

Czytaj więcej »Visa i Intel zawierają strategiczny sojusz na rzecz rozwoju handlu mobilnego

Nowa seria dysków Intel® Solid-State Drive 310 oferuje pełną wydajność SSD w ośmiokrotnie mniejszej obudowie

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię bardzo małych stacji półprzewodnikowych Intel® Solid-State Drive (Intel® SSD) 310, które zapewniają wysoką wydajność SSD klasy Intel® X25 w ośmiokrotnie mniejszej obudowie. Szybka, ultrakompaktowa stacja Intel SSD 310, która mierzy 51 x 30 mm i ma zaledwie 5 mm grubości, umożliwia konstruowanie innowacyjnych urządzeń, które cechują się elastycznością, wytrzymałością i skalowalnością. Intel SSD 310 znajdzie zastosowanie w szybko reagujących notebookach z podwójnym napędem, innowacyjnych tabletach z pojedynczym napędem oraz wytrzymałych, energooszczędnych systemach wbudowanych klasy wojskowej lub przemysłowej. W systemie dwunapędowym w połączeniu z pojemnym dyskiem twardym dysk Intel SSD 310 może zwiększyć ogólną wydajność komputera nawet o 60 procent.

Czytaj więcej »Nowa seria dysków Intel® Solid-State Drive 310 oferuje pełną wydajność SSD w ośmiokrotnie mniejszej obudowie

Procesor Intel® Itanium® 9300 wyznacza nowy standard skalowalnego, niezawodnego, krytycznego przetwarzania danych

Najważniejsze informacje: