Instytut Logistyki i Magazynowania

Problem bezpieczeństwa żywności ponownie aktualny

W ostatnich dniach pojawiają się w polskich mediach informacje o kolejnych aferach spożywczych. Najpierw o wprowadzeniu do obrotu soli przemysłowej stosowanej do produkcji wyrobów spożywczych (m.in. mięsa, wędlin, pieczywa). Następnie o podrobionym suszu jajecznym, który zawierał składniki szkodliwe dla zdrowia i przez lata trafiał do polskich firm zajmujących się m.in. cukiernictwem.

Czytaj więcej »Problem bezpieczeństwa żywności ponownie aktualny

II edycja konkursu „Bezpieczny eSklep” na półmetku

Konkurs Bezpieczny eSklep osiągnął już półmetek. Dotychczas zarejestrowało się ponad 240 sklepów. Wśród sklepów internetowych, które zgłosiły już swój udział, znajduje się ubiegłoroczny laureat – firma Sferis oraz takie marki jak agito.pl, morele.net, kontri.pl, oponeo.pl i wiele innych sklepów, które chcą sprawdzić czy obsługa jaką oferują swoim klientom jest poprawna i na wysokim poziomie.

Czytaj więcej »II edycja konkursu „Bezpieczny eSklep” na półmetku

Konkurs Bezpieczny eSklep 2011 zakończony

Dobiegł końca konkurs związany z bezpieczeństwem polskich sklepów internetowych, organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się podczas konferencji naukowej „KONSUMENT I RYNEK – partnerstwo czy konflikt interesów” towarzyszącej tegorocznym Targom Wiedzy Konsumenckiej. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w poniedziałek 14 marca w Ministerstwie Gospodarki. 

Czytaj więcej »Konkurs Bezpieczny eSklep 2011 zakończony

Bezpieczeństwo Polskiego e-commerce pod lupą ekspertów

Dobiega końca konkurs związany z bezpieczeństwem polskich sklepów internetowych, organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie Bezpieczny eSklep odbędzie się podczas konferencji naukowej „KONSUMENT I RYNEK – partnerstwo czy konflikt interesów”, towarzyszącej tegorocznym Targom Wiedzy Konsumenckiej. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w poniedziałek 14 marca w Ministerstwie Gospodarki.

Czytaj więcej »Bezpieczeństwo Polskiego e-commerce pod lupą ekspertów

Ponad 1400 e-sklepów podda się audytowi bezpieczeństwa w ramach akcji „Bezpieczny eSklep”

Zakończyła się faza rejestracji firm do konkursu promującego dobre praktyki w handlu elektronicznym. Ponad 1400 przedsiębiorstw stara się o tytuł Bezpiecznego eSklepu, który świadczyć będzie o wysokiej jakości i rzetelności dostarczanych przez nich usług.

Czytaj więcej »Ponad 1400 e-sklepów podda się audytowi bezpieczeństwa w ramach akcji „Bezpieczny eSklep”

Polka przewodniczącą GS1 in Europe

GS1 in Europe to współpraca 45 europejskich organizacji krajowych GS1, zajmujących się kodami kreskowymi. Od stycznia 2011 roku oficjalnie przewodniczącą GS1 in Europe jest dr inż. Elżbieta Hałas, pracująca w poznańskim Instytucie Logistyki i Magazynowania – polskiej organizacji GS1. Organizacja GS1 od 30 lat zarządza systemem otwartym standardów informacyjnych i komunikacyjnych, wśród których najbardziej rozpowszechnione są kody kreskowe.

Czytaj więcej »Polka przewodniczącą GS1 in Europe