Archiwa tagu: infoPraca.pl

Sieć jest tańsza, szybsza i sprawniejsza – także dla pracodawców

Pracodawcy, publikujący oferty w internetowych serwisach rekrutacyjnych proponują najczęściej zatrudnienie na pełny etat. Takie oferty stanowią obecnie 65 proc. z ponad 50 tysięcy opublikowanych w największych giełdach pracy. Najczęściej pochodzą z takich działów jak produkcja, budownictwo, IT oraz bankowość i finanse.

Czas inżynierów

Wraz z poprawą wskaźników ekonomicznych, przybywa ofert pracy w budownictwie oraz produkcji. Z początkiem września, w największych polskich serwisach rekrutacyjnych, opublikowano ponad 2,4 tys. ofert dla inżynierów. Najczęściej poszukiwani byli specjaliści w dziedzinie infrastruktury drogowej i kolejowej, eksperci IT, technolodzy, konstruktorzy, inspektorzy nadzoru oraz handlowcy.

Szkoły i przedszkola szukają nauczycieli

Z początkiem września tygodniowy czas pracy nauczycieli zwiększy się o jedną godzinę. Związki zawodowe oraz eksperci ostrzegają, że spowoduje to zwolnienie 20 – 30 tysięcy pracowników. Mimo tych zapowiedzi rośnie liczba ofert pracy dla nauczycieli publikowanych w Internecie.

Najwięcej ofert pracy z zagranicy pochodzi z krainy tulipanów

Z ponad 2 tys. zagranicznych ofert pracy, opublikowanych w pierwszej połowie lipca w największych serwisach rekrutacyjnych, jedna na cztery pochodzi z Holandii. Poszukiwani są nie tylko chętni do pracy w rolnictwie czy budownictwie ale także informatycy, mechanicy, pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz pielęgniarki. Holenderscy pracodawcy coraz częściej oferują polskim pracownikom długoterminowe kontrakty.

Znajdź pracę w Internecie

Jedna z największych polskich internetowych giełd pracy infoPraca.pl rozpoczyna długofalową współpracę z powiatowymi urzędami pracy. Od połowy maja wśród ofert publikowanych w tym serwisie, zamieszczane są także ogłoszenia Urzędu Pracy Miasta Stołecznego Warszawy. Postanowiliśmy aktywnie wspierać urzędy pracy w walce z bezrobociem.