Archiwa tagu: Imagine Cup

Finaliści konkursu Imagine Cup w Parlamencie Europejskim

Polski oddział firmy Microsoft, wspólnie z Panem Posłem Rafałem Trzaskowskim, byli gospodarzami konferencji „Poszerzanie Granic Innowacyjności”, jaka 6 października odbyła się w Brukseli. Studenci z Polski, Serbii, Niemiec i Belgii mieli możliwość zaprezentowania projektów swoich rozwiązań konkursowych szerokiemu gronu gości – eurodeputowanym z różnych krajów unijnych, reprezentantom Komisji Europejskiej oraz przedstawicielom mediów z Polski i Brukseli.

Imagine Cup 2010: znamy już 10 najlepszych zespołów z Polski w Projektowaniu Oprogramowania

Znamy już dziesięć zespołów, które będą rywalizować o prawo reprezentowania Polski w kategorii Projektowanie Oprogramowania podczas światowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft. Zwycięzców tej kategorii poznamy na finałach krajowych, które odbędą się 21 kwietnia w Warszawie.

Microsoft oraz IEEE wspólnie zaoferują studentom dostęp do zasobów technologicznych

Firma Microsoft oraz IEEE rozpoczęły wspólną inicjatywę, która ma wspierać studentów w osiąganiu ich zawodowych aspiracji. Celem współpracy jest zwiększenie liczby studentów angażujących się w zajęcia techniczne, czego długofalowym skutkiem ma być wzmocnienie gospodarki i społeczeństwa poprzez wykorzystanie technologii.

Finał polskiej edycji konkursu Microsoft Imagine Cup 2009

Znamy już wyniki polskiego finału międzynarodowego konkursu dla młodych programistów – Microsoft Imagine Cup 2009 w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Zwyciężyła drużyna Demoscene Spirit, która wkrótce zmierzy się z najlepszymi studentami uczelni technicznych z całego świata. Współorganizatorem polskiej edycji konkursu Imagine Cup jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Microsoft Imagine Cup 2008 – Polacy walczą o podium!

Warszawa, 7 lipca 2008 r. – Microsoft poinformował, że po pięciu dniach rozgrywek w ramach  finałów konkursu Imagine Cup 2008 w Paryżu Polska ma nadal swoich reprezentantów w trzech kategoriach – Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność oraz Algorytm. W kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej dotarła do ścisłego… Czytaj dalej »

Światowe finały Imagine Cup 2008 rozpoczęte!

Warszawa, 3 lipca 2008 r. – Dziś rano z warszawskiego lotniska wyleciała polska reprezentacja na światowe finały 6 edycji międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Microsoft Imagine Cup 2008. W tegorocznych rozgrywkach Polska reprezentowana będzie w 4 kategoriach. Studenci spędzą 6 dni w Paryżu, gdzie nawiążą nowe znajomości i przyjaźnie, ale przede wszystkim będą rywalizować z… Czytaj dalej »