Archiwa tagu: HVAC

Usługa Trane Power Factor Correction redukuje koszty energii systemów wody lodowej

Właścicielom budynków opłaca się optymalizować współczynnik mocy ich systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Dostawcy energii i mediów często wykorzystują ten wskaźnik efektywności zużycia energii do nałożenia dodatkowych obciążeń finansowych na budynki charakteryzujące się niską jakością zasilania elektrycznego.

Trane oferuje konserwację automatyki systemów HVAC

Dla właścicieli budynków, kontrolowanie kosztów generowanych przez systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) jest sprawą najwyższej wagi. Systemy zarządzania budynkami odgrywają w tym względzie ważną rolę. Firma Trane wprowadza obecnie nowy program usług zapewniający okresową konserwację zapobiegawczą i optymalne wykorzystanie tych systemów

Solemis instaluje Business Intelligence PROPHIX w gdyńskiej firmie AIC

Gdyńska fima AIC SA wybrała system Business Intelligence PROFIX do usprawnia budżetowania i rozliczania realizowanych projektów. AIC SA jest polską filią kanadyjskiej firmy AIC Inc. specjalizującej się w projektowaniu, produkcji, instalacji i eksploatacji szeroko pojętych przemysłowych rozwiązań ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji (HVAC) i słonecznych wymienników ciepła.

Centrum Klima – wyniki za I kwartał 2009

Centrum Klima – lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce – w I kwartale 2009 osiągnęła przychody na poziomie 17 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 1,3 mln zł. W tym samym okresie zysk operacyjny wyniósł 2 mln zł, a rentowność operacyjna osiągnęła wartość 11,8%. Sprzedaż zagraniczna wzrosła o ponad 24% (z 2,9 mln… Czytaj dalej »

Zarząd Centrum Klima rekomenduje wypłatę dywidendy

Na najbliższym posiedzeniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Centrum Klima w dniu 8 czerwca 2009 podjęta zostanie uchwała o podziale zysku za rok obrotowy 2008. Zarząd zarekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,30 zł na jedną akcję. Podczas posiedzenia odbędzie się głosowanie odnośnie wysokości oraz terminu wypłaty dywidendy.