Archiwa tagu: HSBC

Polski przemysł zapomina o spowolnieniu

Według sporządzanego dla HSBC przez firmę Markit indeksu aktywności polskiego przemysłu PMI sektor ten w sierpniu zanotował poprawę największą od lipca 2007 r. Można więc powiedzieć, że zapomniał już o spowolnieniu i nie przejmuje się obecnymi oznakami słabnięcia tempa wzrostu globalnej gospodarki.

Biura z widokiem na Spodek

Firma Ghelamco podpisała umowę najmu z bankiem HSBC, który swoje regionalne biuro uruchomi w budynku Katowice Business Point. Bank jest kolejną dużą firmą, która na swoją śląską siedzibę wybrała inwestycję Ghelamco. Do biurowca, który uzyskał już formalne pozwolenie na użytkowanie wprowadzają się pierwsi najemcy.

Wskaźnik PMI

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wzrósł w kwietniu do 52,5 punktu. To wartość najwyższa od ponad dwóch lat. Wynika z tego, że polska gospodarka nie tylko „suchą nogą” przeszła przez globalny kryzys, ale jako jedna z pierwszych wchodzi mocno w fazę ożywienia.

Polski przemysł wraca do formy

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu. Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno.

Wskaźnik PMI lekko wyhamował

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w styczniu 51 punktów. To nieco mniej niż poprzednio. W listopadzie i grudniu ubiegłego roku sięgał on 52,4 punktu. Była to wartość najwyższa od marca 2008 r.

Visa Europe i HSBC realizują program pilotażowy pierwszej wielofunkcyjnej karty debetowo-kredytowej w Wielkiej Brytanii

Organizacja Visa Europe i bank HSBC ogłosiły rozpoczęcie w Wielkiej Brytanii programu pilotażowego karty z mikroprocesorem łączącej na jednym „plastiku” dwie funkcje: debetową i kredytową. Użytkownicy karty HSBC Visa będą mogli sami wybrać rodzaj płatności w punkcie handlowo-usługowym, posługując się ciągle tym samym kodem PIN.