Hotmail

Nowy Hotmail pokaże w Skrzynce odbiorczej tylko ważne wiadomości

Technologia SmartScreen w poczcie Hotmail pomaga ograniczyć ilość spamu w skrzynce użytkownika nawet poniżej 3 procent. Skuteczność zwiększono poprzez selekcję wiadomości i filtrowanie powiadomień z mediów społecznych oraz zasubskrybowanych newsletterów, do których użytkownik sam się zapisał, ale ich nie czyta.

Czytaj więcej »Nowy Hotmail pokaże w Skrzynce odbiorczej tylko ważne wiadomości

Trend Micro alarmuje: rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa chce zablokować dostęp do serwisów Gmail, Skype, Hotmail

W ślad za rządami Indii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w zeszłym roku zagroziły blokadą niektórych szyfrowanych usług Blackberry, rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa określiła serwisy Skype, Gmail i Hotmail „zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego” i zasugerowała ich zablokowanie.

Czytaj więcej »Trend Micro alarmuje: rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa chce zablokować dostęp do serwisów Gmail, Skype, Hotmail

Flirtują i oświadczają się za pośrednictwem maila

W tym roku Walentynki wypadają w dzień, który nie kojarzy się z wzniosłymi uczuciami. Część zakochanych Europejczyków spędzi większą część poniedziałku w pracy lub na uczelni. Przed wieczornym spotkaniem wielu z nich będzie skracało sobie czas oczekiwania pikantnymi mailami do swoich połówek. To powszechna praktyka, która swoje apogeum osiąga właśnie w dniu Świętego Walentego. Tak przynajmniej wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez firmę Microsoft.

Czytaj więcej »Flirtują i oświadczają się za pośrednictwem maila

E-mail w świecie serwisów społecznościowych

E-mail jest nadal najbardziej popularną formą komunikacji z najbliższymi i rodziną. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Microsoft na 2 tysiącach użytkowników systemów pocztowych Hotmail, AOL, Gmail, oraz Yahoo!Mail. Do przekazywania ważnych wiadomości najczęściej wybieramy właśnie tę formę komunikacji, a w dalszej kolejności – komunikator internetowy lub serwis społecznościowy.

Czytaj więcej »E-mail w świecie serwisów społecznościowych

Tendencje w zakresie zagrożeń komputerowych na rok 2010

Wzrośnie liczba fałszywych antywirusów, botów i trojanów bankowych, a cyberprzestępcy będą doskonalić umiejętności w zakresie inżynierii społecznej w celu oszukiwania swych ofiar. Zwiększy się ilość złośliwego oprogramowania atakującego systemy Windows 7 i Mac, konieczne będą nowe kampanie informacyjne i zabezpieczenia.Czytaj więcej »Tendencje w zakresie zagrożeń komputerowych na rok 2010