Przejdź do treści

Hostersi

Internetowy serwis przetargowy z hostingiem Hostersów

Hostersi zapewniają hosting dedykowany wraz z opieką administracyjną internetowemu serwisowi przetargowemu infoklik.eu. Jest to portal, który znacznie ułatwia i przyśpiesza realizację transakcji kupna i sprzedaży, gdyż cały proces odbywa się drogą elektroniczną i jest w pełni zautomatyzowany. Narzędzie powstało przy wsparciu finansowym Funduszu Europejskiego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Czytaj dalej »Internetowy serwis przetargowy z hostingiem Hostersów

Hostersi wzbogacają ofertę o testy bezpieczeństwa

Firma Hostersi, czołowy dostawca rozwiązań hostingowych dla wymagających projektów internetowych, wzbogaca swoją ofertę o testy bezpieczeństwa zasobów informatycznych. Propozycja bazuje na wieloletnim doświadczeniu ekspertów firmy Hostersi w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania IT, potwierdzonym m.in. certyfikatami CISSP, którymi w Polsce legitymuje się około 200 specjalistów.

Czytaj dalej »Hostersi wzbogacają ofertę o testy bezpieczeństwa

Jak chronić dane osobowe? E-poradnik nie tylko dla przedsiębiorców

Bazy danych osobowych z pewnością posiada każda firma. Jak je chronić? Jakie formalności musimy dopełnić, by przetwarzać dane osobowe zgodnie z prawem? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy m.in. w ebooku pt. „Ochrona danych osobowych. Poradnik dla przedsiębiorców”. Właśnie ukazało się jego drugie wydanie, uwzględniające nowelizację ustawy o ochronie danych osobowych.

Czytaj dalej »Jak chronić dane osobowe? E-poradnik nie tylko dla przedsiębiorców

Wszyscy przyśpieszyli

Największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro.pl potrzebuje zaledwie pół sekundy, by wyświetlić się na ekranie. Najbardziej popularny na świecie portal społecznościowy Facebook.com wyświetla się natomiast w czasie 0,7 s. Jego polski odpowiednik, portal Nk.pl, wciąż potrzebuje dwa razy więcej czasu.

Czytaj dalej »Wszyscy przyśpieszyli

Bezpieczne relacje inwestorskie

Nowoczesne technologie informatyczne z powodzeniem wykorzystywane są również w relacjach inwestorskich. Ułatwiają komunikowanie się giełdowych spółek z inwestorami, bo bieżące informacje mogą być im dostarczane bardzo szybko – za pomocą poczty elektronicznej czy też specjalnych portali internetowych. Ważne jest przy tym zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych przetwarzanych on-line.

Czytaj dalej »Bezpieczne relacje inwestorskie

Hosting dla aplikacji on-line

Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie, a działające w środowisku on-line, zyskują coraz większą popularność. Narzędzia ułatwiają zarządzanie procesami biznesowymi, ale i obniżają koszty. Wpływ na niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania takich aplikacji uzależniony jest również od rozwiązań hostingowych, dzięki którym są one dostępne on-line – czyli w dowolnym czasie, z każdego miejsca na świecie, poprzez przeglądarkę internetową.

Czytaj dalej »Hosting dla aplikacji on-line

Dane osobowe pod szczególną ochroną

Elektroniczne bazy danych z pewnością posiada każda firma. Zwykle to zebrane w pliku tekstowym lub arkuszu kalkulacyjnym dane kontaktowe do klientów, podwykonawców czy oferentów. Takie bazy są pod szczególnym nadzorem, bo przecież stanowią istotną tajemnicę biznesową firmy. Niektóre zawarte w nich dane musimy jednak traktować bardzo szczególnie. To dane osobowe.

Czytaj dalej »Dane osobowe pod szczególną ochroną