Przejdź do treści

HISTORY

HISTORY rozwiązuje tajemnicę jednej z największych katastrof morskich

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy zatonięcia Titanica zespoły naukowców, inżynierów, archeologów oraz specjalistów ds. obrazowania połączyły siły, aby odpowiedzieć na jedno z najbardziej nurtujących pytań otaczających legendarną katastrofę. Jak to się stało, że „niezatapialny” statek rozbił się i pogrążył w lodowatych wodach północnego Atlantyku 15 kwietnia 1912 roku?

Czytaj dalej »HISTORY rozwiązuje tajemnicę jednej z największych katastrof morskich

II wojna światowa w Polsce okiem Brytyjczyków

Za namową młodego polskiego archeologa-amatora Adriana Kostromskiego, dziennikarz Johnny Vaughan i archeolog Steve Brooker, prowadzący program „Mud Men” na kanale HISTORY™, wyruszają w podróż do Polski. Za pomocą wykrywaczy metalu odkryją ukrytą historię, która leży pod ziemią najbardziej fascynujących i najstarszych miast i miejsc w Polsce – Głogowa, Wrocławia, lasów pod Bolesławcem oraz Warszawy.

Czytaj dalej »II wojna światowa w Polsce okiem Brytyjczyków

Wyprawa śmiertelnym szlakiem – „Zabójcze drogi – Andy” na HISTORY

Kierowcy ciężarówek znani z serialu HISTORY „Na lodowym szlaku” (ang. Ice Road Truckers), po przebyciu stromych tras w Himalajach, pokonaniu tysięcy kilometrów na ośnieżonych pustkowiach Alaski i północnej Kanady, udają się na emocjonującą wyprawę do Ameryki Południowej w Andy, by udowodnić, że potrafią przewieźć każdy ładunek po każdej drodze.

Czytaj dalej »Wyprawa śmiertelnym szlakiem – „Zabójcze drogi – Andy” na HISTORY

Ludzkość: Nasza historia

HISTORY ogłosiło premierę 12-godzinnego, pokazywanego przez 6 kolejnych dni serialu zatytułowanego „Ludzkość: Nasza historia”. Prace nad miniserią trwają od dwóch lat, obecnie znajduje się ona w fazie produkcji. Premiera odbędzie się w 2012 roku. „Ludzkość: Nasza historia” to największe przedsięwzięcie, w jakie zaangażował się kanał HISTORY, a także pierwsza jednoczesna międzynarodowa premiera serialu w historii sieci i pierwsza inicjatywa edukacyjna tego typu na skalę światową.

Czytaj dalej »Ludzkość: Nasza historia

Think Kong dla kanału HISTORY

Agencja interaktywna Think Kong (www.thinkkong.pl) została wybrana przez międzynarodowy koncern mediowy AETN UK do przygotowania akcji promocyjnej w serwisie Facebook dla kanału HISTORY™. W ramach umowy agencja opracowuje strategię, kreację i realizację działań, których celem jest zwiększenie rozpoznawalności kanału HISTORY wśród użytkowników FB. Za koordynację projektu ze strony agencji odpowiedzialna jest Marta Odrzywolska, account manager Think Kong.

Czytaj dalej »Think Kong dla kanału HISTORY