Henryka Bochniarz

Podwyżka VAT nie uratuje finansów publicznych

Rząd na piątkowym, specjalnym posiedzeniu nie przyjął  wieloletniego planu finansów państwa. Może zrobi to w najbliższy wtorek. Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd planuje podwyżkę  stawki VAT o 1 pkt proc., zamrożenie płac w sferze budżetowej  oraz wprowadzenie tzw. reguły wydatkowej, którama powstrzymać tempo zwiększania wydatków. „Propozycje przedstawione przez rząd są daleko niewystarczające, mają charakter doraźny i nie wybiegają w przyszłość.  Brakuje długofalowego planu naprawy finansów publicznych”  – ocenia Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan.

Czytaj więcej »Podwyżka VAT nie uratuje finansów publicznych

Podsumowania i plany Kongresu Przedsiębiorczości

W czerwcu, pod roboczym hasłem „Koniec kryzysu – czas na przyspieszenie” odbędzie się II Kongres Pracodawców – poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, Andrzej Malinowski.Dla Konfederacji Pracodawców Polskich, która od lutego objęła półroczne przewodnictwo w  Kongresie Przedsiębiorczości, będzie to jedno z największych wyzwań najbliższych miesięcy. – Podczas Kongresu Pracodawców zostaną poruszone najważniejsze sprawy dotyczące przyszłości naszego kraju – m.in. reforma finansów publicznych, innowacyjność przedsiębiorstw, rozwój infrastruktury, edukacja nastawiona na kształcenie najbardziej przydatnych przedsiębiorcom pracowników czy też promocja Polski w świecie – powiedział Prezydent KPP Andrzej Malinowski. Czytaj więcej »Podsumowania i plany Kongresu Przedsiębiorczości

Komentarz do decyzji rządu o przyjęciu pakietu antykryzysowego

Negocjacje i rozmowy w sprawie pakietu antykryzysowego muszą wreszcie skończyć się decyzjami. W modelu dialogu społecznego w Polsce obok pracodawców i związkowców jest też trzecia strona – rząd, który spełnia rolę arbitra. Dlatego przyjmujemy dzisiejszą decyzję Rady Ministrów jako wypełnienie tej roli i zapowiedź szybkiego wdrożenia w życie coraz bardziej potrzebnych instrumentów wsparcia dla firm i ich pracowników.

Czytaj więcej »Komentarz do decyzji rządu o przyjęciu pakietu antykryzysowego