Archiwa tagu: GUS

Czekamy na to od kilkunastu lat – GUS będzie wreszcie informował o zmianach cen nieruchomości?

Informacja o zmianach cen nieruchomości to niezwykle istotny wskaźnik, nie tylko dla osób zawodowo działających na tym rynku, ale i dla całej gospodarki. Zmiany na rynku nieruchomości nie pozostają bez wpływu także na sytuację obecnych i plany potencjalnych właścicieli. Dlatego ważną kwestią jest dostęp do wiarygodnych i aktualnych danych.

Innowacyjność – piętą achillesową Polski?

Wiedza i innowacje to jedne z kluczowych priorytetów dla Europy w strategii jej rozwoju na najbliższe lata. Również Ameryka m.in. w innowacyjności widzi szansę na utrzymanie czołowej roli jaką nadal pełni w świecie. A w Polsce często mówi się, że wspomniana innowacyjność niestety nie należy do naszych najmocniejszych stron.

Początki kłopotów na rynku pracy

Mijające wakacje nie przyniosły spodziewanego ożywienia na polskim rynku pracy. Pomimo możliwości zwiększenia poziomu zatrudnienia za sprawą prac sezonowych, nie odnotowujemy poprawy sytuacji na rynku pracy. Najnowsze dane GUS wskazują, że zatrudnienie w polskich przedsiębiorstwach nieznacznie zmalało, a wzrost płac może wywołać jedynie decyzja o podniesieniu płacy minimalnej.

Lato sprzyja branży budowlanej

Sezon letni wpływa pozytywnie na koniunkturę w budownictwie. Ożywienie potwierdzają najnowsze wyniki GUS. W okresie od stycznia do czerwca 2011 r. produkcja budowlano-montażowa zwiększyła się o 20,8% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku i obecna tendencja stale utrzymuje się na poziomie wzrostu.

Rozwiązania Sygnity wspierały Powszechny Spis Rolny 2010

31 października 2010 zakończył się Powszechny Spis Rolny 2010, który objął ponad 2 miliony gospodarstw rolnych. Partnerem technologicznym GUS przy przeprowadzeniu Powszechnego Spisu Rolnego 2010 była spółka Sygnity S.A W ciągu dwóch miesięcy spisu ponad 12 tysięcy rachmistrzów przeprowadziło ankiety spisowe w 2.479 gminach w 16 województwach.

Spis Powszechny i Spis Rolny w systemie Contact Center

Konsorcjum firm WASKO SA i PKP Informatyka sp. z o.o. zakończyło wdrożenie systemu teleinformatycznego dla centrum kontaktowego Głównego Urzędu Statystycznego. Oprogramowanie Customer Interaction Center (CIC) firmy Interactive Intelligence zostanie wykorzystane m.in. do obsługi Powszechnego Spisu Rolnego oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, planowanych odpowiednio na jesień tego roku oraz wiosnę przyszłego roku.

CRM lekiem na chaos w firmie

Według badań GUS na polskim rynku w 2009 roku działało ponad 3,7 mln firm, natomiast z danych resortu gospodarki wynika, że działających przedsiębiorstw jest ok. 1,7 mln. To prawie o 2 mln mniej! Ile firm tak naprawdę działa na polskim rynku?