Grzegorz Kawecki

Os. Majowe – projekt szyty na miarę potrzeb

Budowa Os. Majowego ruszyła w listopadzie ub. roku. Przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi powstaje nowe osiedle mieszkaniowe składające się z 6 budynków – trzech 5-piętrowych i trzech 6-piętrowych. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie łącznie 306 nowoczesnych mieszkań z 312 miejscami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie osiedla oraz w podziemnych kondygnacjach. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to 17 800 mkw. Autorami projektu architektonicznego są Tomasz Głażewski oraz Michał Gola z łódzkiej pracowni projektowej 4Design. 

Czytaj więcej »Os. Majowe – projekt szyty na miarę potrzeb

Pierwszy etap Os. Kolorowego w Gorzowie ukończony

Koncepcja zespołu mieszkaniowego Osiedla Kolorowego została opracowana przez znanego hiszpańskiego architekta Inaki Molnar Vazqueza. Jako projektant wielu rezydencji, osiedli, a także hoteli w Europie zaproponował on ciekawe rozwiązania urbanistyczne, które pozwalają połączyć najnowsze europejskie trendy z walorami lokalnej zabudowy. Przy realizacji projektu hiszpański architekt ściśle współpracował z Pracownią Autorską Biuro Projektów „DOM” z Gorzowa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej »Pierwszy etap Os. Kolorowego w Gorzowie ukończony

Tarasy Bartycka – ruszyła budowa

Ruszyła budowa inwestycji mieszkaniowej firmy SGI Baltis (www.sgi.pl) na warszawskim Mokotowie. Tarasy Bartycka to nowoczesne osiedle złożone z dwóch czteropiętrowych budynków, w których łącznie znajdzie się 134 komfortowych apartamentów. Atutem inwestycji jest bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz bliskość rozległych terenów zielonych. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest w pierwszym kwartale 2012 roku.

Czytaj więcej »Tarasy Bartycka – ruszyła budowa